HTC One M9 Ekran Döndürme Sorunu ve Çözümü

tarafından
482
HTC One M9 Ekran Döndürme Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere dünya devi HTC’nin serilerinden biri olan HTC One M9 serisinde oluşan ekran döndürme sorununa çözümler sunacağız. HTC, MWC 2015 etkinliğinde Samsung, Apple ve Sony gibi dünya devleri arasında yer alıp HTC One M9 serisini tanıttı. Bir önce ki serisi olan HTC One M8 arasında pek bir fark olmamasına rağmen ekran düzeni ve harika tasarımı ile kullanıcılar tarafından tercih sebebi haline gelmiştir. Sense özelliği ile serileri arasında en hızlı ve kullanılabilir kolaylığı ile kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen HTC’nin tek cihazı haline gelmiştir. Tabi zamanla kullanım ile veya bazı durumlardan ötürü ortaya çıkan sorunlar kullanıcıları farklı arayışlar içerisine sokmaktadır. Çoğu dünya devi akıllı telefon markalarının serilerinde de yaşanan cihaz sorunları HTC One M9 serisinde de görülmektedir. Bunlardan biride ekran döndürme özelliğinde oluşan sorunlardır.

TeknoAbla ekibi olarak sizlere aşağıda bu sorunlar ile ilgili çözümlemeler sunduk.

htc one m9 ekran döndürme sorununa çözüm

HTC ONE M9 EKRAN DÖNDÜRME SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

Cihazınızı yan bir biçimde döndürdüğünüz halde halen ekran döndürme özelliği çalışmıyor ise ilk olarak cihazda bulunan G Sensör özelliğinin etkin olup çalıştığından emin olmak gerekmektedir. Bu uygulamayı kontrol etmek için çağrı bölümüne *#*#3424#*#* kombinasyonunu tuşlayarak kabul edin ve tekrar ekran döndürme özelliğini test edin. Hala devam etmesi halinden kombinasyondan hemen sonra Ayarlar > Ekran ve Hareketler bölümüne gelerek burada bulunan G Sensör kalibrasyonu uygulamasını aktif edin.

Anlattıklarımız dahilinde denediğiniz yöntemler işe yaramadıysa cihazı daha fazla hırpalamamak adına garanti kapsamında olan cihazınızın profesyonel yetkili servislere emanet ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Cihazınızın arada ekran döndürme özelliği arada gelip gitse bile bu sorunun ileride daha fazla sıkıntı yaratmaması için mutlaka yetkili servise götürmeniz en doğru karar olacaktır.