HTC One M8 Ekran Döndürme Sorunu ve Çözümü

tarafından
505
HTC One M8 Ekran Döndürme Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere HTC One M8 cihazlarında oluşan ekran döndürme sorununa çözümler sunacağız. 2014 yılında akıllı telefon dünyasına giriş yapan ve HTC’nin amiral gemisi olarak tanıtılan One M8 serisi kullanıcıları tarafından oldukça beğenilmiş ve tercih sebebi haline gelmiştir. 2014 yılında İspanya’nın MWC 2014 etkinliğinde Samsung ve Sony gibi dünya devleri ile birlikte tanıtılan HTC One M8 şık tasarımı ve yüksek performansı ile oldukça ilgi görmüştür. Diğer markaların akıllı telefon serilerinde de olduğu gibi HTC One M8 serisinde de sorunlar görülebilmektedir. Bunlardan biride zamanla kullanıma uğrayan HTC One M8 cihazının ekran döndürme de yavaş ve takılı olduğu kullanıcıları tarafından sıkça dile getirilir oldu. Bizde sizlere bu sorun veya sorunlara karşı çözümler sunmaya devam ediyoruz.

htc one m8 ekran döndürme sorununa çözüm

HTC ONE M8 EKRAN DÖNDÜRME SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

  • HTC serisi olan One M8, Kullanıcıları tarafından ekranın çok hassas veya yeteri kadar hızlı performans sağlamadığını dile getiriyor bunların olası sebepleri ve çözümleri için aşağıdaki yönergeleri takip ederek bu sorunu bertaraf edebilirsiniz.
  • HTC One M8 cihazınızda bulunan ve kullanmadığınız çeşitli uygulamaları zorla kapat seçeneğini kullanarak kapayın.
  • Belleğinizde boş yer kaplayan dosyalar cihazınızı kötü yönde etkileyebilir, bunun için cihazınızın güç tuşuna basılı tutarak cihazınızın yeniden başlatılması ve bellekteki dosyaların silinmesini sağlayın.
  • G-Sensor kalbirasyonunu etkinleştirmek için, düz ve sert bir zemin üzerine cihazınızı bırakın ve hemen ardından Ayarlar > Ekran > Hareketler > G-SENSOR kalibrasyonu seçeneğine tıklayın. Cihazınızın tüm kontrollerini sağladıktan sonra yeniden başlatarak sorunu test edin.
  • Yukarıda çözüm olarak sunduğumuz yönergelerin hiç biri cihazınız için fayda sağlamıyor ise, geriye tek bir çare kalıyor o da cihazınızı fabrika ayarlarına döndürerek tekrar bu sorununun yaşanıp yaşanmadığını kontrol etmek.

Son çözümleme için, lütfen cihazınızda ki tüm özel dosya ve klasörlerin hatta kişi rehberinizin yedeğini alarak bu işlemi gerçekleştirin. Aksi taktirde cihazınızda ki tüm verilerin kaybını sağlamış olursunuz.