HTC One M8 E-Posta Sorunu ve Çözümü

tarafından
331
HTC One M8 E-Posta Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere 2014 yılında piyasaya girmiş olan HTC‘nin o yılki amiral gemisi M8 serisinde oluşan E-Posta uygulamasının sorununa çözümler ürettik. HTC’nin şık ve parlak tasarımlarından biri olan HTC One M8 serisi gerek tasarım ve performans açısından kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi ile karşılaştı fakat bu özelliklerinin yanı sıra, sorunları da tartışılır hale geldi. Her akıllı telefonda olacağı gibi HTC One M8 serisinde de bazı hatalar ve sorunlar meydana gelebilmektedir. 8 ve 16 GB özellikli One M8 cihazı 2014 yılında İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenen MWC 2014 Tanıtım zirvesinde Samsung ve Sony gibi devler arasında tanıtıldı. 2014 yılının tasarım açısından en iyi telefonları arasında liderliğe oynamış HTC One M8’in sorunlarından biri olan E-posta sorunu için aşağıdaki yönergeleri takip ederek çözümler bulabilirsiniz.

htc one m8 e-posta sorununa çözüm

HTC ONE M8 E-POSTA SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

Genellikle Yahoo maillerinde sorun çıkaran HTC posta servisleri Yahoo servisleri ile uyuşmamaktadır. Bunun için Mail ayarlarına girin App diğer oradan da IMAP/POP3 ayarları kısmına girin ve ayarlarınızı yaptıktan sonra tekrar deneyin.

Hala sorun devam ediyor ise, IMAP > Manuel Kurulum‘u seçin ve Gelen sunucusuna imap.mail.yahoo.com, Bağlantı Noktası‘na ise : 993 rakamlarını girin. Giden sunucu: smtp.mail.yahoo.com Port: 465 ve Güvenlik Türü’ne SSL i seçerek cihazının e-posta akışını tekrar kontrol edin.

Bu tür cihazlar özellikle e-posta konusunda sıkça sorunlar çıkarabilmektedir. Bu konuda sakın yılmayın ve çözümlere devam edin.

Bunlar da işe yaramadıysa, Uygulama’ya gidin ve e-posta uygulamasında bulunan uygulamayı zorla durdurun. Bunun için Uygulamalar > Posta > Ayarlar > Zorla Durdur.

Bu tip sorunlar bazen cihaz sistemi ile de ilgili olabilmektedir. Tam emin olmak adına cihazınızın güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunun için Ayarlar > Yazılım Güncellemeleri bölümüne giderek cihazınızın güncellemelerini yapın.