HTC One A9 Eldiven Modu Nasıl Kullanılır?

tarafından
624
HTC One A9 Eldiven Modu Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefon teknolojileri genel olarak insanların kullanımlarını kolaylaştırmaya yönelik geliştirilmeye başladı. Teknik özellikleri, donanımları, kamera özellikleri bir yana dursun artık akıllı telefonlarda hayatı kolaylaştıran birçok ayrıntıya önem verilmeye başlandı. Bu işlem için özel geliştirilen asistanlar, planlama programları ve benzeri birçok teknolojiyi de görmeye başladık. Hatta sadece uygulama geliştiricilerin değil akıllı telefon üreticilerinde telefonlarını bu yönde geliştirmeye başladı. Bu akılı telefon üreticilerinden birisi de HTC. Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan HTC, bu noktada kullanıcılara en büyük ayrıcalıkları sunan markalardan da biri olarak biliniyor. Özellikle HTC One A9 modelde kullanılan teknolojiler telefon kullanımını bir hayli kolaylaştırıyor. Erişilebilirlik özellikleri bir yana dursun HTC One A9 serisinde kullanımını kolaylaştıran ve dokunmatik yüzeye etki eden birçok yeni teknoloji de bulunuyor. Bunlardan birisi de eldiven modu. Telefonun dokunmatik yüzeyini değiştirerek telefona eldiven ile erişime de imkan sunan eldiven modu sayesinde özellikle kış aylarında eldivenle rahatlıkla telefonu kullanabiliyorsunuz. Tabi tüm bu özellikleri kullanmak için mutlaka eldiven modunu da aktif etmeniz gerekiyor. Ancak bu şekilde eldivenle telefonu kullanabilmek mümkün hale geliyor. Peki, eldiven modunu nasıl aktif ederiz? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Öncelikle HTC One A9’un ayarlar menüsüne girmeniz gerekiyor. Bunun için telefonun uygulama menüsüne gelip buradan ayarlar kısa yoluna girmeniz gerekecek. Ayarlar kısmına girdiğini zaman ise karşınıza gelen açılır menüden “ekran ayarları” kısmına giriş yapmanız gerekecek.
HTC One A9 Eldiven Modu kullanımı

HTC One A9

  • Buradan ekranın ayarlarını düzenleyebiliyorsunuz. Kilit ekranı ve benzeri özellikleri belirleyebileceğiniz bu ayar menüsü aynı zamanda eldiven modunu etkinleştireceğimiz yer. Şimdi ise buradan eldiven modunu aktif etmek için “eldiven modu” sekmesine girip ardından modu aktif hale getirmeniz gerekiyor. Modu aktif hale getirip tekrar ana menüye döndüğünüzde eldiven ile ekranınızı kontrol edebilirsiniz. Yalnız bu noktada dikkat etmeniz gereken bir şey daha var. Eldiven modunu aktif etmeniz durumun telefon ince kumaşların ardından da dokunma algılayabilir. Yani telefonunuzun ekranını kilitlemezseniz cebinizde taşırken telefonunuzun ekranına istemeden basmış olabilirsiniz.