Hotmail Nasıl Kullanılır?

tarafından
859
Hotmail Nasıl Kullanılır?

Hotmail, bir mail servisi olduğu kadar aynı zamanda; son zamanların Gmail’den sonra gözde olan interaktif servislerinden bir tanesi. Hotmail aracılığı ile yapabileceğiniz işlemlerin başında elbette mail göndermek ve almak varken, aynı zamanda bu hesabınız aracılığı ile skype bağlantılarınızı kurabiliyor ve skype üzerinden arkadaşlarınız ile kesintisiz bir biçimde sohbet edebilme şansına sahip olabiliyorsunuz. Aynı zamanda Microsoft’un arama motoru olan Bing sayesinde, eğer aramalarınızı Bing ile yaparsanız; Hotmail hesabınız ile entegre olduğu vakit zamanla çok daha dolu sonuçlar ve istatistiki verilerinize göre size göre sonuçlar alabilmeniz de mümkün oluyor. Tıpkı, Gmail’in sizin nerede olduğunuzu bilip şehrinize göre arama sonuçları çıkarması gibi; Bing de bunu eğer Hotmail sahibi iseniz ve bing kullanıyorsanız yapabiliyor.

Hotmail’den Mail Göndermek

https://login.live.com adresinden Hotmail adresinize giriş yaptıktan sonra, sizi direkt yönlendireceği yer e-posta istemciniz yani e-postalarınızın geldiği sayfa olacaktır. Bu sayfada, gelen kutunuzu ve gelen e-postalarınızı görüntüleyebilir aynı zamanda yönetebilirsiniz. Bunun yanında, bu sayfadan mail göndermek için yukarıdaki “New” ya da “Yeni” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

hotmail

Ardından, açılacak sayfada tarafınıza bir mesaj kutucuğu gelecektir. Bu mesaj kutucuğuna, mesajınızın (e-postanızın) konusunu ve girilecek açıklamayı yazmanız gerekiyor. Kime? Sekmesine ise, göndereceğiniz e-posta adresini yazabilmeniz gerekmekte. Hotmail editörü içerisinde kendi yazınıza, açıklamanıza dair özelleştirmeler yapabilir, başlıklarınızı başlık formatında, açıklamalarınızı açıklama formatında biçimlendirebilir, renklendirebilirsiniz. Tamamı ile, özelleştirmeleri size kalmış bir durumdur.

 

Gerekli ayarlamaları ve biçimlendirmeleri yaptıktan sonra, yine yukarıdaki seçeneklerden “Gönder” tuşuna basıp, e-postanızı kolaylıkla gönderebilirsiniz.