Hexlock Nedir, Hexlog Ne İşe Yarar?

tarafından
568
Hexlock Nedir, Hexlog Ne İşe Yarar?

Çevrenizde mutlaka meraklı gözler vardır. Bu meraklı gözler ise zaman zaman sadece bakmakla yetinmiyor, kurcalıyor değil mi? İşte bu meraklı kişileri en azından telefonunuzdan uzak tutabilmek için geliştirilmiş uygulamalardan bir tanesi de Hexlock‘tur.

Hexlock, diğer Android kilitlemelerinin aksine tüm telefonu kilitlemektense sadece uygulamaları kilitleyen bir programdır. Böylece Android veya tabletinizi gönül rahatlığı ile istediğiniz kişilere verebiliyorsunuz. Cihazınızın standart ekran kilidi bulunsa bile bu kişilere verirken kilidi açmak zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca sürekli aynı ekran kilit modeli kullanıyorsanız, yakın çevrenizin şifrenizi bildikleri için telefonu ele geçirince tam anlamı ile kurcalama fırsatları oluyor. Bu noktada Hexlock devreye giriyor ve buna çözüm getirerek, sadece sizin istediğiniz uygulamaları çok kolay bir şekilde şifreleme seçeneği sunuyor. Sade ve basit, ancak güvenli olan Hexlock sayesinde telefonu eline alan farklı kişilerin istemediğiniz uygulamalara erişimlerini engelliyorsunuz.

Uygulamayı indirip kurduktan sonra sizden ilk olarak uygulama kilitlerken kullanmak istediğiniz şifreleme yöntemini sormaktadır.

Set pin: Yani kilitlediğiniz uygulamalara şifre girerken sadece pin kodu ile giriş.

Set pattern: Eğer bu seçeneği seçerseniz, bir desen sayesinde uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Her iki yöntemde oldukça kullanışlıdır, fakat sizin kullanış alışkanlığınıza göre tercih yapmanızı öneriyoruz.