Herkese Açık iOS 10 Beta Sürümü Nasıl Yüklenir?

tarafından
251
Herkese Açık iOS 10 Beta Sürümü Nasıl Yüklenir?

Apple’ın geçtiğimiz ayalarda düzenlediği WWDC etkinliği bu zamana kadar Apple tarafından düzenlenmiş en büyük etkinliklerden biri olarak tarihe geçti. Zira dev firma bu kez geçen senelere oranla çok daha fazla ürün tanıtımı yaptı. Özellikle yazılım alanında bir hayli gelişme gösteren ve tüm bu gelişmeleri de etkinlikle kullanıcılara sunan Apple’ın en çok ilgi gören tanıtımı ise iOS 10 tanıtımı oldu. iPhone akıllı telefonlarına can veren işletim sistemi olarak bilinen iOS serisinin yeni üyesi iOS 10’un tanıtılmasıyla gözler bir anda iOS 10 ‘un yeni özelliklerine çevrildi. Tüm ilgi iOS 10 üzerine çekilince Apple’da bu durumu fırsata çevirmek için ilk adımı attı ve hemen iOS 10 beta sürümünü yayınladı. iOS 10 için geliştirilen uygulamalarda sorunlar yaşanmaması için öncelikle geliştiricilerin denemesine açılan iOS 10 daha sonra ise kısa süre önce herkes için yayınlandı. Halk için iOS 10 olarak yayınlanan yeni beta sürümünü indirmek için ise belli ayarlamalar yapmanız gerekiyor. Tüm bu ayarlamalar neler nasıl sorunsuz bir şekilde iOS 10 beta sürümünü indirebiliriz daha detaylı olarak ele alalım.

  • Hemen belirtelim iOS 10 beta sürümünü yüklemek için öncelikle Apple tarafından açıklanan desteklenen cihaz listesine bakmanız gerekiyor. Zira elinizdeki iPhone sürümünün mutlaka iOS 10’u desteklemesi gerekmekte. Aksi halde beta yüklemesi yapmanız mümkün değil. Bu detayı geçtikten sonra şimdi kurulum aşamasına geçelim. Bu işlem için de öncelikle Apple Beta programına üye olmanız gerekecek. “https://beta.apple.com/sp/betaprogram/ ” bağlantısına girdikten sonra “Sign up” seçeneğine basarak Apple ID bilgileriniz ile kayıt işlemini yapıyorsunuz.

Herkese-Açık-iOS-10-Beta-yükleme

  • Kayıt işlemini tamamladıktan sonra ise programa kullanıcı adınız ve şifreniz ile Safari üzerinden giriş yapıp “Download Profile” bölümüne girmeniz gerekecek. İndirme bölümünde yer alan İOS software beta aracını indirip çalıştırdığınızda kurulum işlemi de başlatılmış olacaktır. Kurulum işlemi başladıktan sonra bir süre sonra telefonunuza kısa bir süre iOS 10 yüklemesinin yapılmasını beklemeniz gerekiyor. Ardından telefon yeniden başlatıldığında sorun çözülmüş olacak.