Google Plus Sayfasına Yönetici Nasıl Eklenir?

tarafından
249
Google Plus Sayfasına Yönetici Nasıl Eklenir?

Firmanız ya da markanız için bir Google Plus sayfası oluşturmanın, daha fazla müşteriye ulaşma ve internette daha fark edilir olma gibi bir dizi faydası vardır. Bu nedenle Google My Business hesabınızın, markanızın haberleriyle sürekli güncel tutulması gerekmektedir. Bir firma, ürün veya hizmetin tüketiciye ulaştırılma sürecinde kendi alanlarında uzmanlaşmış kişilerin ortak çalışmasıyla iş dünyasındaki varlığını sürdürmektedir. Bu nedenle markanın online tanınırlığını artırmak da bu alanda profesyonelleşmiş kişilerin görevi olmalıdır. Markanıza ait Google Plus sayfasına eklediğiniz yöneticiler hesabın olması gerektiği gibi yönetilmesinden sorumlu olacaktır. Peki Google Plus sayfasına nasıl yönetici eklenir?

Google Plus sayfasına yönetici eklemeyi adım adım anlattık:

1. Google Plus hesabınıza giriş yapın. Sayfanın sağ üst tarafında yer alan daire şeklindeki profil resmine ve açılan küçük pencereden “Ayarlar” bağlantısına tıklayın.

2. Ayarlar sayfasında “Yöneticiler” sekmesine tıklayın. Sayfadaki yöneticiler ve yetkileri listelenecektir. Sağ üst taraftaki mavi renkli “Yönetici Ekle” butonuna tıklayın.

3. “Yeni yöneticiler davet edin” başlıklı açılır pencerede yönetici olarak eklemek istediğiniz kişinin e-posta adresini ilgili kutucuğa yazın. Sol alttaki “Yönetici” yazan bölümden ekleyeceğiniz kişiye vermek istediğiniz yetki düzeyini seçin ve “Davet et” butonuna tıklayın.

4. “Davet et” butonuna tıkladıktan sonra kişinin e-posta adresine bir onay e-postası gidecek. Gelen e-postada yer alan “Daveti kabul et” butonuna tıkladıktan sonra artık o kişide sayfanızın yöneticisi olmuş olacak.