Google Play Store 403 Hatası ve Çözümü

tarafından
930
Google Play Store 403 Hatası ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları bu konumuzda sizlere Google Play Store 403 hatasına çözüm üretmek adına yöntemler sunacağız. Google Play Store, Andoid işletim sistemi ile çalışmakta olan akıllı telefonların veya tablet gibi cihazıların bu uygulama ile oyun, e-kitap ve benzeri uygulamaların cihaza indirilerek kullanılması için gerekli olan uygulamadır. Akıllı telefonunuz eğer Android işletim sistemine sahip ise, bu uygulama üzerinden ücretli veya ücretsiz bir şekilde oyun, program ve e-kitap gibi uygulamaları indirerek cihazınıza kurabilirsiniz. Fakat bazen bu uygulama hata verebiliyor, örnek olarak Google Play Store 403 hata kodu ile karşılaşan kullanıcılar çözümü her ne kadar uygulamada arasa da bu sorun tamamen cihaz ile ilgili bir oluşumdur.

Google-Play-Store-403-Hatası-ve-Çözümü

GOOGLE PLAY STORE 403 HATASI VE ÇÖZÜMÜ

  1. Sıklıkla kullandığınız Google hesabınız ile Google Play Store’ye giriş sağlayın.
  2. Sorun çıkaran uygulamayı cihazınızdan kaldırın.
  3. Daha sonra sorun yaşadığınız ücretli veya ücretsiz uygulamayı cihazınıza indirmeyi deneyin.

EĞER HALEN HATA ALIYORSANIZ;

  1. Büyük bir ihtimal ile cihazınızda ki ayarlarda bir sorundan dolayı bu hata teşkil etmektedir. Bundan dolayı kablosuz ağları seçin ve daha sonra Mobil Ağ sekmesine tıklayın. Erişim Noktası Adı açılımı olan APN seçeneğine tıklayarak Proxy’e ait tüm verileri silin. Geriye sadece uygulamayı yeniden kurmak kalıyor, ama daha öncesinden cihazınızı bir defalığına mahsus yeniden başlatın ve uygulamayı tekrar yükleyin.
  2. Bir diğer yöntem ise Google Play Store uygulamasının ayarlarına girerek, bütünüyle arama geçmişini silin.
  3. Google Play Store’de bulunan tüm hesaplarınızı silin ve yeni bir Google hesabı alarak bununla uygulamaya giriş yapmaya çalışın ve uygulamayı indirin.

Sorununuz halen devam etmekteyse, pek fazla kurcalamadan en yakın servise götürerek konu hakkında yardım isteyin.