Google Plus Marka Sayfası Nasıl Oluşturulur?

tarafından
237
Google Plus Marka Sayfası Nasıl Oluşturulur?

Sosyal ağlar, internetin en çok ziyaret edilen web siteleri arasında şüphesiz ki ilk sıralarda yer alıyor. Bu nedenle markalar daha fazla potansiyel müşteriye daha hızlı ulaşabilmek için sosyal ağların gücünden yararlanıyor. Örneğin marka ya da organizasyonunuz için bir Google Plus sayfası açmanın birçok harika getirisi var. Google Plus yalnızca müşterilerinizle bağlantı kurabileceğiniz bir sosyal ağ değil, aynı zamanda Google arama sonuçlarında web sitenizi yükseltecek eşsiz bir platform olarak dikkat çekiyor. Google’ın kendi ekosistemi içindeki bilgiye daha çok önem vermesi hiç de şaşırtıcı değil.

Google Plus hem fiziki olarak var olan bir ticari işletme, hem de online olarak faaliyette olan bir işletme, ürün ya da organizasyon için marka sayfası açmaya olanak tanımaktadır. Google Plus marka sayfaları, bireysel hesaplardan farklıdır.

Google Plus marka sayfası oluştururken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu önemli noktaları adım adım listeledik:

  1. Google Plus Business için https://business.google.com/create bağlantısına tıklayın ve işletmenizin türünü seçin. Fiziksel olarak var olmayan bir işletme için “Marka” seçeneğini tıklayabilirsiniz.
  1. Google+ sayfanızı oluşturun yazan yerin altındaki formu doldurun. “Sayfa adı” bölümüne markanızın adını, “Web sitesi” bölümüne markanızın web sitesini yazın. “Sayfa türü” bölümüne ise markanızın verdiği hizmete karşılık gelen seçeneği seçin ve “Sayfa oluştur” butonuna tıklayın.

 

  1. Her şeyi eksiksiz yaptıktan sonra “Google My Business’a hoş geldiniz!” mesajı alacaksınız. Bu adımda isterseniz Google Plus Marka sayfası nasıl kullanabileceğinize dair kısa bir tura çıkabilir ya da “Başlayın” butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.
  1. Google Plus sayfanıza markanıza ait bir profil fotoğrafı, bir kapak fotoğrafı ve markanız için 10 kelimeden oluşan kısa bir tanıtım metni ekleyebilirsiniz. Böylelikle internet kullanıcıları sizi çok daha kolay bulabilir.

Sayfanızda Google Plus’ta paylaştıklarınızı kaç kişi tarafından görüntülenmiş, kaç kişi tarafından paylaşılmış ve kaç yeni takipçi kazanmışsınız gibi bilgileri bulabilirsiniz.