Google+ Hesabı Nasıl Silinir?

tarafından
644
Google+ Hesabı Nasıl Silinir?

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Google+ hesabı nasıl silinir? bununla ilgili bilgiler sunacağız. Facebook ve Twitter‘dan sonra en çok rağbet gösterilen sosyal medya servislerinden biri olan Google+ popülerlik konusunda her ne kadar devlerin arkasında yer alsa da kullanıcıları halen keyifle kullanmaktalar. Çoğu kullanıcı Facebook ve Twitter servislerine verdikleri ağırlıktan dolayı Google+ pek kullanmamakta olup, çoğu kişi hesaplarını silmek durumunda kalmışlardır. Eğer sizde bu düşüncedeyseniz hesabınızı çok basit bir işlem ile silebilir ve diğer sosyal medya servisleri üzerinden devam edebilirsiniz. Google+ hesabınızı silerken hiç bir şekilde Gmail veya Google hesabınıza zarar gelmeyecek şekilde kapanmayacağını da bilmenizde fayda var. Çünkü çoğu Google+ kullanıcısı bu korku yüzünden hesabını silemez duruma gelmektedir.

google+ nasıl silinir

İlk etapta, Google hesabınız ile birlikte https://plus.google.com/downgrade/ adresine erişim sağlayın. Girdikten sonra tek bir tık yapmanız dahilinde tüm Google+ hesabınızı kökünden silebilme olanağına sahipsiniz. Yapacağınız bu işlem neticesinde Gmail ve diğer Google hizmetlerinizinde silineceğini unutmayın.

Fakat sadece Google+ hesabınızı silmek istiyorsanız, Sadece Google+ sileceğiniz için Profil bölümünü silerek ve ilgi alanı olan Google+ özelliklerini kaldırarak, Gmail ve Google hesabınızı güvence altında tutarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bir diğer aşamada ise size Google+ üzerinde kurmuş olduğunuz arkadaş çevrenizin ve duvarınızda paylaşım yaptığınız verilerin silinip silinmemesi üzerine onay isteyecektir. Buna onay vererek Google+ ve özelliklerini rahatlıkça kaldırmanız için sizi bir kaç adım götürdükten sonra bu hizmeti tamamen silecek ve bir daha kullanamayacağınız hakkında bilgiler sunacaktır.

Sizde Google+ hesabınızı ve paylaşımlarınızı kökünden silmek istiyorsanız, Gmail, Youtube ve diğer Google hizmetleri ile ilgili verilerinize zarar gelmeden Google+ profilinizi yukarıda anlatılan yönergeler ile rahatlıkça silebilirsiniz.