Google Haritalara İşletmenin Konumu Nasıl Eklenir?

tarafından
407
Google Haritalara İşletmenin Konumu Nasıl Eklenir?

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olarak gösterilen Google, gün geçtikçe yeni atılımlarını arttırmaya başladı. Son dönemlerde internet dünyasında birçok yeni çalışma yapan bununla beraber artık ürün geliştirme alanında da adından sıkça söz ettirmeyi başaran Google, tüm bunlarla beraber artık iş dünyasından bireysel kullanıma kadar hemen her alanda yeni hizmetler sunmaya başladı. Bu hizmetlerinden birisi de işletmeler için harita adres gösterim hizmeti. Büyük küçük hemen her işletme için kullanılan bu sistem artık adres sıkıntısını ortadan kaldırıyor. Zira bu yolla işletmenin adresini çok kısa bir süre içerisinde haritada görüntüleyebiliyorsunuz. Direk Google Map üzerinden görüntülenen işletme adresleri böylelikle hiçbir tarife gerek kalmaksızın görüntülenebiliyor. Navigasyon cihazlarında da bu şekilde işletme kaydı yapılmasını sağlayan Google harita hizmetine üye olmak içinse birkaç önemli ayara dikkat etmeniz gerekiyor. Yapacağınız bu küçük ayarlamalar ve birkaç üyelik işleminden sonra artık işletmenizi Google haritalarda gösterebiliyorsunuz. Tüm bu ayarlamalar neler daha detaylı bakalım.

  • Hemen şunu belirtelim ki işletmenizi Google haritalarda göstermek için mutlaka Google iş hesabına sahip olmanız gerekiyor. Google Business adı ile geçen bu hesaba sahip olmadan ne yazık ki harita üzerinde işletme kaydı yapmanız mümkün olmuyor. Eğer Google Business üyesi değilseniz o zaman direk resmi Google bağlantısını kullanarak sisteme üye olabilirsiniz. Üyelik işlemi gerçekleştirmemiz gereken ilk işlem. Üyeliğimizi gerçekleştirdikten sonra şimdi işletmemizi haritalara ekleme aşamasına geçiyoruz.
Google Haritalar

Google Haritalara İşletmenin Konumu belirleme

  • Şimdi işletme hesabınıza girdiğinizde henüz kayıt yapmadığınız için üst menüde “işletmenizi bulun” sekmesine tıklıyorsunuz. Gelen pencerede bilgisayarın konumu kullanılarak bir adres veriliyor. Fakat bu adresi kullanmayacağız. Bunun için hemen alt kısımda yer alan bu adres örtüşmüyor seçeneğine tıklayarak yeni adres girişini yapıyoruz. İş yerinizin tam adresini gelen ekrana girdikten sonra onaylıyoruz. Şimdi girdiğimiz adres bilgilerinden sonra adres tam olarak Google tarafından bulunamadıysa “işaretçi konumu belirle” sekmesine tıklayarak kırmızı raptiye işaretini adresimizin üzerine sürükleyerek getiriyoruz. Ardından işlemi onaylıyoruz. Bu noktada sizden bir de telefon onayı istenecek. Telefon numaranızı gelen ekrana yazıp ardından da mesaj ile gelen kodu istenen yere yazarak üyeliği tamamlıyorsunuz.
Google Haritalara İşletmenin Konumu girme

Google Haritalara İşletmenin Konumu ekleme