Google Gesture Search Nasıl Kullanılır?

tarafından
556
Google Gesture Search Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefon teknolojisi beraberinde birçok yeni teknolojiyi de getirmeye başladı. Akıllı cihazlarda kullanılan işletim sistemleri bunun yanında, işletim sistemleri sayesinde sürekli geliştirilen yeni uygulamalar ve benzeri birçok yeni yazılımla artık akıllı telefonlar sayesinde yeni bir teknolojiye geçildiğini söyleyebiliriz. Mobil teknolojilerde yaşanan bu gelişmeler içerisinde de bazı firmaların öne çıktığını biliyoruz. Zira Android gibi en çok kullanılan mobil işletim sisteminin de yayıncısı olan Google bu dev firmalardan bir tanesi. Hatta bu alanda Google’ın özellikle Android sistemler için tek marka olduğunu da söylemek gerekiyor. Zira söz konusu işletim sistemi kullanıcıları telefon için geliştirilmiş olan hemen hemen tüm uygulamaları yine Google’ın bu alanda sunmuş olduğu uygulama marketi Google Play üzerinden indirmekte. Bağımsız ya da bir uygulama firmasına bağlı olarak çalışan hemen herkesin kullandığı Google Play uygulaması bizzat Google’ın kendi geliştirdiği uygulamalar için de tercih ediliyor. Android işletim sisteminde resmi uygulama marketinde bu şekilde Google’ın birçok yeni teknolojisiyle de karşılaşabiliyoruz. Zira bu alanda Google’ın son bombalarından biri olan Google Gesture Search uygulaması da yine Play market üzerinden yayınlandı. Söz konusu uygulama sayesinde ise aslında akıllı telefon deneyimi başka bir boyuta taşınıyor. Zira uygulama kullanıcılara sadece el yazısını kullanarak uygulama yönetimi yapmaya imkan tanıyor. Uygulamayı ise nasıl kullanacağımıza daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle uygulamayı telefonumuza indirmemiz gerekiyor. Bu işlem için ise Play markete girerek Google Gesture Search uygulamasını aratarak indiriyoruz. Uygulamayı indirdikten sonra yükleme aşamasına geçiyoruz. Uygulama yükleme aşamasında da ise bir dizi onay işlemi yapmamız gerekecek.
Google Gesture Search kurulumu

Google Gesture Search kurulum

  • Öncelikle uygulama bizden telefonda yüklü olan uygulama listesine ona vermemizi isteyecek. Yükle olan tüm uygulamalarımızın görüntülendiği sayfada tüm uygulamalara tik atarak onay veriyoruz. Ardından ise yükleme için sözleşme ekranı görüntülenecek. Bu ekranda da “kabul ediyorum” seçeneğine basıyoruz. Ver ardından yükleme işleminin bitmesini bekliyoruz. Yükleme işlemi biraz sürecek. Çünkü Google Gesture Search tüm uygulamaları bu aşamada tarıyor. Söz konusu arama işleminden sonra uygulama yükleniyor. Bu noktadan sonra ise uygulamayı açarak ekrana el yazısı ile bir harf yazıyoruz. Google Gesture Search yazdığımız harf ile ilgili uygulamayı da hemen ekranımıza getiriyor.