Google Drive Nedir, Nasıl Kullanılır?

tarafından
350
Google Drive Nedir, Nasıl Kullanılır?

Gittiğiniz her yere ofis çalışmalarınızı tuttuğunuz raporları, doküman veya sevdiğiniz fotoğrafları da yanınızda götürmek istemez misiniz? Üstelik 15 Gb’a kadar ücretsiz olan bir uygulama ile. Ayrıca bunları yaparken depolamış olduğunuz bilgilerin güvenliğinden emin olmak istiyorsanız, Google Drive’ın mobil uygulaması da tam sizin için.

Google Drive kısaca online depolama servisidir. Bizim için en önemli olan özelliği ise kaybetmek istemediğimiz belge, resim, video gibi dokümanları bu servis aracılığı ile saklayabiliyoruz.

Google Drive Nasıl Kullanılır?

Android ya da İOS işletim sistemlerinde bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulama oldukça basit ve sade bir dile sahip olup, anlaşılabilir olması da çok iyi. Uygulamaya giriş yaparak alt kısımda bulunan yükle, kısmından telefonunuzda istediğiniz bilgiyi, seçerek kolayca yüklüyoruz ve Google Drive’a ne zaman ve nereden ulaşırsanız ulaşın, yüklediğiniz bilgilere çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Google bunu Wİ-Fİ ile yüklemenizi önerdiğinden dolayı öncelikle Wi-Fi bağlanın diyor. Aslında iyi bir özelliği daha var oda tarama. Bu özellik ise herhangi bir şeyin fotoğrafını çektiğimizde bunu otomatik olarak PDF  dosyası olarak kaydetmenize yarayan çok iyi bir özelliktir. Örnek olarak okuldasınız ve panodan acilen uzun bir listenin fotoğrafını çekmek istiyorsunuz, hemen tara kısmından çekerek PDF olarak kaydedebilirsiniz.