Google Chrome’a Pinterest Paylaş Butonu Nasıl Eklenir?

tarafından
402
Google Chrome’a Pinterest Paylaş Butonu Nasıl Eklenir?

Pinterest kullanıcıların fikirlerini, yemek tariflerini, tatil noktalarını, makalelerini ve daha birçok aktivitelerini eğlenceli şekilde organize ettikleri popüler sosyal ağlardan bir tanesi. Pinterest’te kullanıcılar bir web sayfasında yer alan içeriğe ait fotoğrafı, hesaplarına bağlı “pano” adı verilen başlıklar altında paylaşabiliyorlar. Daha sonra ihtiyaç olduğunda fotoğrafa tıklanarak ilgili web sayfasındaki içiriğe ulaşılabiliyor.

Pinterest’te fotoğraf paylaşımı iki şekilde yapılabiliyor. Birincisi Pinterest sitesinde hesabınıza giriş yaparak web sayasının linkini “Web sitesinden pinle” seçeneğini kullanarak ortaya çıkan içerik fotoğrafını istediğiniz “pano” altında paylaşmak. İkincisi ise internet tarayıcınıza eklediğiniz “Pinterest paylaş butonu” kullanarak paylaşım yapmak. İkinci yöntemin avantajı Pinterest’e giriş yapmadan, herhangi bir web sayfasındayken istediğiniz içeriği paylaşabilmek. Google Chrome kullanıcılarının avantajlı yöntemi kullanabilmeleri için tarayıcılarını “Google Chrome’a Pinterest Paylaş Butonu” entegre etmeleri gerekiyor.

1. İlk olarak Chrome Web Mağazası bağlantısına tıklayın ve mağazada “Pin It Düğmesi” eklentisini arayın.

2. Arama sonucunda bulduğunuz eklentinin sağ tarafında yer alan “CHROME’A EKLE” butonuna ve karşınıza gelen onay kutusundaki “Uzantı ekle” butonuna tıklayın.

3. Bu adımlardan sonra Google Chrome penceresinin sağ üst tarafına alttaki görselde işaretlediğimiz buton gelecektir. Artık paylaşmak istediğiniz web sayfasındayken bu butona tıklayarak istediğiniz içerikleri Pinterest’te paylaşabilirsiniz. Butona tıkladığınızda web sayfasında yer alan içerik fotoğraflarının listelendiği bir pencere açılacak ve bu pencerede istediğiniz fotoğrafı, hesabınızdaki istediğiniz Pano’da paylaşabileceksiniz.