Google Chrome Gizli Mod Nasıl Açılır?

tarafından
1170
Google Chrome Gizli Mod Nasıl Açılır?

İnternet dünyasının lideri olan firma Google her geçen gün biraz daha büyümeye devam ediyor. İlk olarak arama motoru olarak karşımıza çıkan Google, bu alanda yakaladığı başarıyla beraber artık Google’ı tarayıcı olarak da görmeye başladık. Hatta öyle ki kısa süre içerisinde Google tarayıcıların diğer internet tarayıcıların çok daha önüne geçtiğiniz söylememiz de mümkün. Bu derece büyük bir başarı elde etmesinin nedeni ise aslında Google’ın Google Chrome tarayıcıyla beraber kullanıcılara sunduğu ayrıcalıklar. Zaten arama işlemi için Google’ın ne kadar başarılı olduğunu biliyoruz. Bu başarısını tarayıcısında da aynen yansıtan Google bununla beraber gerek hız konusunda gerekse de gizlilik ve güvenlik konusunda da kullanıcılara büyük ayrıcalıklar sunuyor. Özellikle gizliliğin ve güvenliğin internet ortamında ne denli önemli olduğunu düşünürsek Google Chrome’un bu noktada ne kadar önemli hizmetler verdiğini de anlamış oluruz. Üstelik Google artık kullanıcı verilerinin gizlenmesini de engellemek için yeni çözümlerde sunuyor. Bu çözümlerin başında da gizli mod geliyor. Kullanıcılar tarayıcı üzerinden yapacakları birkaç ayarlama ile gizli moda girme ve artık aramalarını bu mod üzerinden yapma imkanı elde etmiş oluyor. Peki, Google Chrome gizli mod için hangi ayarları düzenlememiz gerekecek daha detaylı bakalım.

  • Şimdi öncelikle Google Chrome tarayıcımızı başlatmanız gerekiyor. Tarayıcımıza girdikten sonra ise gizli mod ayarlarını yapabilmek için ayarlar sekmesine girmemiz gerekecek. Bu işlem için ise sağ üst taraftar yer alan üst üste üç çizgiye tıklıyoruz. Açılan ayar sekmesinden ise “yeni gizli pencere” sekmesine tıklamamız gerekecek. Yeni gizli pencere sekmesi dediğimiz zaman sayfada yeni bir pencere açılacak ve açılan bu yeni sekme penceresi gizli mod olarak açılacaktır.
Google Chrome Gizli Mod

Google Chrome Gizli Mod

  • Gizli moda girmeniz durumunda artık internet kullanım verileriniz kayıt altına alınmayacak. Fakat bu sistemin hemen her dosyayı saklı tuttuğunu da söyleyemeyiz. Yani adı her ne kadar gizli mod olsa da aslında arama verilerinin tamamen gizli kalmadığını söylemek gerekiyor. Yani aramaları buna göre yapmanız da fayda var.