Google Arama Geçmişi Nasıl Silinir

tarafından
539
Google Arama Geçmişi Nasıl Silinir

Google dünyada en çok kullanılan arama motorlarından biridir. Bu arama motorunun özelliklerinden biride yaptığınız bütün aramaları Google hesabınıza kaydetmesidir. Bunun sayesinde Google hesabıyla giriş yaptığınız bütün akıllı cihazlarda ve bilgisayarlarda geçmiş bilginiz gözükür. Eğer bundan rahatsız oluyorsanız yazımızda bu özelliği nasıl kapayacağımızı anlatıyoruz.

İlk önce Google hesabınıza giriş yapın ve ardından Google Web ve Uygulama Etkinliği sayfasına giriş yapın. Bu sayfada daha önce yapmış olduğunuz aramalar gözükecektir. Silmek istediğiniz uygulamaları seçerek üst kısımdaki  ‘’Sil’’ tuşu ile silebilirsiniz. Eğer tüm aramalarınızı silmek isterseniz menüden Silme Seçenekleri > Gelişmiş > Tüm Zamanlar > Sil yönergelerini uygulayarak geçmişinizi temizleyebilirsiniz.

Eğer arama geçmişini tamamen kapamak istiyorsanız, Google Etkinlik Kontrolleri bölümüne girin ve ardından “Aramalarınız ve göz atma etkinliğiniz” kısmındaki seçeneğini değiştirerek Google arama geçmişini kapatabilirsiniz. Eğer daha fazla ayar yapmak istiyorsanız alt kısımda bulunan “Diğer Kontrolleri Göster” seçeneğini seçerek daha fazla ayarlama yapabilirsiniz.