Gmail Hesabına Nasıl İmza Ekleriz?

tarafından
798
Gmail Hesabına Nasıl İmza Ekleriz?

İnternet üzerinden yayın yapan birçok forum, birçok site, birçok alışveriş sitesi kısacası hemen her sistem için mutlaka kişiye özel mail adresleri kullanılıyor. Hem söz konusu sitelere üye olmak hem de bunun dışında internet üzerinden iletişim kurmak için elektronik mail yani diğer bir söylemle e-mail hesapları kullanılıyor. Dünya üzerinde en çok kullanılan mail hesaplarından biri ise Gmail. Google’ın çatısı altında bulunan Gmail hizmeti sayesinde hem bu alanda en yüksek mail depolama hizmetine sahip oluyorsunuz, hem de hiçbir sınırlamaya takılmadan Gmail adresiniz ile istediğiniz her hangi bir sisteme üyelik alabiliyorsunuz. Tabi Gmail sisteminin kullanıcılara tek sunduğu hizmetler bunlar değil. Bunun yanında diğer mail servislerinden farklı olarak Gmail, kullandığınız hesap adresinizi kendi imzanızı yani internet kimliğinizi de eklemenize olanak sağlıyor. Bu sayede özellikle kurumsal hesaplarda bir başka kullanıcı ile iletişime geçerken mail yazışmalarınızda unvanlarınız ya da iletişim bilgilerinizi belirtebiliyorsunuz. Aslında bu imza sisteminin mail adresinizi bir nevi kartvizit haline getirdiğini de söylemek mümkün. Peki, Gmail için imza ayarlarını nasıl yaparız? Daha detaylı bakalım.

  • Hesabımıza imza eklemek için mutlaka öncelikle Gmail hesabımıza giriş yapmamız gerekiyor. Gmail hesabımıza giriş yaptığımızda ise sağ üst kısımda yer alan çark işaretine tıklayarak açılır menüyü görüntülüyoruz. Açılır menüden ise “ayarlar” sekmesine giriş yapmamız gerekecek. Ayarlar menüsünü görüntülediğimiz zaman karşımıza tıpkı Google tarayıcılarda olduğu gibi bir ayar menüsü gelecek.
Gmail Hesabına imza ekleme

Gmail Hesabına imza nasıl eklenir

  • Bu ayar menüsü üzerinden ise “imza ayarları” kısmını bulmamız gerekecek. İmza menüsü için sayfanın alt bölümlerine iniyoruz. “İmza” sekmesini bulduğumuz zaman ilk olarak “imza yok” ifadesindeki tik işaretini kaldırıyoruz. Daha sonra altta bir metin menüsü açılacak. Biz bu metin menüsü içerisine imza için istediğimiz tüm ifadelerini ekliyoruz. İmzamızı oluşturduktan sonra “değişiklikleri kaydet” dememiz yeterli olacaktır. Ekstra bir işleme gerek yok. Kayıt işlemi bittikten sonra artık mail adresinizde imzalarınız da görüntülenecektir. Kullandığınız imzayı tekrar iptal etmek istediğinizde ise “imza yok” kutusuna tik atmanız yeterli.