Gmail Hesabı İle Youtube Kanalı Nasıl Oluşturulur?

tarafından
251
Gmail Hesabı İle Youtube Kanalı Nasıl Oluşturulur?

Dünyanın en büyük video paylaşım platformunun Youtube olduğu artık biliniyor. Çıktığı ilk yıldan beri sürekli olarak aktifliğini biraz daha arttıran Youtube, bu başarısı sayesinde kısa süre içerisinde de Google’ın dikkatini çekmeyi başarmıştı. Zira en büyük arama motorlarından biri olan Google’da radikal bir karar almış ve video paylaşım platformunu bünyesine katmıştı. İlk etapta Google bu işten zarar edecek mi derken şimdilerde gelirini Youtube sayesinde iki katına çıkardığı da biliniyor. Bununla beraber artık Google desteğinin de olması Youtube’u çok daha aktif bir ortam haline getirdi. Sadece belli başlı haber sitelerinin ya da internet sitelerinin değil isteyen herkesin ücretsiz olarak Youtube üzerinden yayın yapmasına izin verildi. Her geçen gün biraz daha gelişen ve sürekli yeni özellikler kazanan Youtube bununla da kalmayıp canlı yayın desteği ve 360 dereceli yayın desteğini getirdi. Hal böyle olunca platforma olan ilgi de bir hayli artış gösterdi. Bu nedendendir ki hem üye olan kullanıcı sayısında hem de yayın yapan kullanıcı sayısında büyük oranda artış yaşandı. Peki, sadece Gmail hesabı sayesinde nasıl yayın yapılabiliyor? Daha detaylı bakalım.

  • Şimdi ilk olarak Youtube sitesine giriş yapıyoruz. Artık video paylaşım platformu doğrudan Google ile bağlantılı olduğu için sağ kısımdan “oturum aç” demeniz yeterli. Şimdi karşımıza gelen panelden Gmail hesabımıza giriş yapıyoruz. Hesabımıza giriş yaptığımızda otomatik olarak Youtube hesabına da giriş yapmış oluyoruz.
Gmail Hesabı İle Youtube yayını

Gmail Hesabı İle Youtube Kanalı

  • Tüm bu işlemlerin ardından ise Youtube hesabınıza giriş yapmış olacaksınız. Artık videolara yorum ekleme gibi işlemleri yapabildiğiniz gibi kendi kanalınıza video da yükleyebilirsiniz. Bunun için solda giriş sonrasında oluşan menüden “kanalım” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Ardından kanal yönetim paneli açılacak. Buradan sağ üste yer alan “Yükle” butonuna basarak rahatlıkla kanalınıza video yükleme işlemi yapabilirsiniz. Tabi belli telif haklarına ve özellikle video içeriklerine dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi halde yayınladığınız video kısa süre içerisinde silinebilir.
Gmail Hesabı İle Youtube Kanalı

Gmail Hesabı İle Youtube Kanalı Nasıl Oluşturulur