Giphy İle Gif Nasıl Yapılır?

tarafından
734
Giphy İle Gif Nasıl Yapılır?

Sosyal medya kullanımının bir hayli artış göstermesiyle beraber sosyal medya paylaşımlarında etkili paylaşım yapmak için birçok farklı yöntem denenmeye başladı. Özellikle görsel yönü ön planda olan sosyal medya uygulamalarında etkili paylaşımlar yapabilmek için hangi yöntemlerin denenebileceği de sürekli araştırılıyor. Bu noktada sosyal medya uygulamalarının da sürekli olarak yeni özellikler kazanmaya başladığı ve sürekli güncellendiğini de biliyoruz. Bu noktada sosyal medyanın gündeminde son olarak ise gif paylaşımları var. Bir videonun bir bölümü ya da fotoğrafların hareketlendirilmesi olarak adlandırabileceğimiz gif fotoğraflarının bir anda yükselişe geçmesi gif fotoğraflarının nasıl yapılabileceği konusunu da merak edilen konulardan biri haline getirdi. Zira aslında gif resimleri düzenleyebilmek için kullanıcıların epey bir uğraşması gerektiği düşünülüyor. Belki ilk zamanlar için bu düşüncenin doğru olduğunu da söylemek gerek. Zira gif yapmak için önceden çok daha kapsamlı video düzenleme programları kullanmanız gerekiyor. Fakat son dönemde bu işlem için geliştirilen mini uygulamalar yardımıyla kolaylıkla gif oluşturabiliyorsunuz. Bu uygulamalardan birisi de Giphy. Peki, bakalım Giphy ile nasıl gif oluşturulabilir.

  • Öncelikle yapacağınız ilk işlem Giphy uygulamasını indirmek olacaktır. Uygulamayı indirdikten sonra karşınıza gelen ekrandan ise “gif marker” sekmesine giriş yapmanız gerekiyor. Bu ekran gif ayarlarının yapılacağı alan olarak da biliniyor. Bu alana girdiğinizde ise ilk olarak karşınıza gelen adres çubuğu benzeri alana gif yapmak istediğiniz video bağlantısını eklemeniz gerekiyor. Eğer bu bağlantı internet üzerinden bir bağlantı ise doğrudan bu adres çubuğuna video linkini eklemeniz gerekiyor.

Giphy-İle-Gif

  • Bunun dışında eğer bilgisayarlarınızda yer alan bir video kullanmak istiyorsanız o zamanda “browse” sekmesine basarak bilgisayarınız üzerinde yer alan videonun konumu göstermeniz gerekiyor. Videonun yolunu gösterdikten sonra ise hemen alt kısımda yer alan video ilerleme çubuğunu istediğiniz video parçasının zamanına gelmeniz gerekiyor. Daha sonra ise “create gif” sekmesine basarak gif oluşturmasını tamamlıyoruz. Son olarak ise “adventec” bölümünden oluşturulan gif için indirme linki alabiliyorsunuz.