General Mobile Discovery Yavaşlama Sorununa Çözüm

tarafından
765
General Mobile Discovery Yavaşlama Sorununa Çözüm

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurlarımız, bu konumuzda sizlere General Mobile Discovery cihazının yavaşlamasına neden olan sebepleri ve bu soruna karşı çözümler sunacağız. General Mobile Discovery, 2014 yılında sergilediği modelleri ile piyasaya damgasını vuran akıllı telefon üreten firmalardan biridir. Ama gelin görün ki çoğu akıllı telefonların başına gelen performans düşüklüğü General Mobile Discovery serisine de denk geldi. Harika tasarımı ve kolay kullanımı ile adından çok bahsettiren akıllı telefon, belli bir süre sonra kullanıcıların yavaşlama sorunundan dolayı çok şikayet geldiği söylenmektedir.

general mobile discovery yavaşlama sorunu

General Mobile Discovery’nin yavaşlama sorununu tek bir neden üzerinden olmadığı, arayüz görselleri, tema, ram veya cihazınıza indirdiğiniz herhangi bir dosyadan/uygulamadan bulaşan zararlı dosyalardan ötürü performans düşüklüğü görülebilir.

Sizler için hazırlamış olduğumuz yöntemler ile cihazınızın performansını eski haline getirebilir ve zararlı dosyalardan arındırabilirsiniz.

1. Arayüz Görselleri ve Tema’dan Kaynaklanan Yavaşlama Sorunu

smart launcher
Temadan ve özellikler menülerde aşırı grafik kullanımından ötürü cihazınızda yavaşlama görülmesi normaldir. Bu sorun profesyonel bir şekilde kodlanmamış bir arayüz görseli veya menülerde oluşan animasyondan ötürü kaynaklanmaktadır. Burada devreye Smart Launcher giriyor ve bu durumdaysanız kesinlikle öneriyoruz.

Cihazınıza Kuracağınız Smart Launcher performansı düşüren tüm görselleri devre dışı bırakıp aşağıda gördüğünüz gibi bir görünüm sağlayacaktır. Hız performansınızı arttırmak adına mutlaka deneyin.

2. Ram’den Kaynaklanan Sorunlar İçin Ram Booster Kullanın

ram booster
Ram booster düşük ram’e sahip bir çok akıllı telefon kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bu uygulama sayesinde Ram’i harcayan uygulamalar veya diğer işlemlerin önüne geçerek hız yavaşlamasını engeller.

3. Virüslerden Korunmak İçin AVG Antivirüs Free Uygulamasını Tercih Edin

AVG-AntiVirus-FREE

uygulamasını indirerek ücretsiz bir şekilde cihazınızda bulunan zararlı dosya veya uygulamaları yakalayarak hız performansını düşürecek her türlü belanın önüne geçer. Bunun yanında ek olarak sizlere AVG Cleaner‘i da öneriyoruz. Bu uygulama sayesinde gereksiz dosya yığınları ve kalıplaşmış olan çerezlerin silinmesinde ve cihazınızın performansını arttırmak adına gayet başarılı bir yazılımdır ve aynı zamanda ücretsizdir.