Flickr Uygulamasına Nasıl Üye Olunur?

tarafından
312
Flickr Uygulamasına Nasıl Üye Olunur?

İnternet dünyası her geçen gün biraz daha genişliyor. Zira bu alanda birçok yeni uygulama, birçok yeni aktivite ve birçok yeni sosyal medya uygulaması ile karşılaşabiliyoruz. Bu bağlamda artık internet dünyasının büyük bir bölümüne hakim olan uygulamaların yanında yeni atılımları da görmeye başladık. İşte bu yeni atılımların bir ürünü de Flickr. Yapı olarak Google’ın dev video platformu Youtube ile büyük benzerlikler gösterse de eski ve artı yanları bulunan Flickr aslında çok da yeni bir uygulama değil. Zira Flickr’ın geçmişi 2005 yılına kadar dayanıyor. Fakat uygulama 2005 yılından sonra Yahoo! tarafından satın alınarak büyük bir çıkış yakaladı. Bununla beraber söz konusu video platformu son dönemde de bir hayli popüler. Bu durumda aslında Flickr’ın yeni bir uygulamaymış gibi görünmesini sağladı. Tabi uygulamanın bu kadar yükselmesinin nedeni de Youtube’a göre birkaç noktada kullanıcılara ekstra ayrıcalıkları sunuyor olması. Özellikle depolama alanı olarak Flickr’ın kullanıcılara 1 TB gibi dev bir hafıza sunması, bunun yanında eğer ücretli versiyonu alırsanız bu hafızanın iki katına çıkıyor olması en büyük artı. Ayrıca dosya boyutunun yanı sıra Flickr ile saatlik video yüklemeleri de yapabiliyorsunuz. Son olarak uygulamanın sadece video değil fotoğraf paylaşımı içinde kullanıldığını belirtelim. Tüm bunlar düşünüldüğü zaman aslında Flickr Youtube göre bir tık öne çıkıyor. Peki, Flickr’ı nasıl kullanıyoruz daha detaylı bakalım.

  • Genel olarak Flickr’ın yine en yakın rakibi olan Youtube ile aynı üyelik yapısına sahip olduğunu söylemek gerekiyor. Yani ilk olarak Youtube sisteminde olduğu gibi üyelik oluşturmamız gerekmekte. Bu işlem için Flickr sayfasına giriyoruz. Flickr sayfasına girdikten sonra ise “Join Flickr” sekmesine tıklıyoruz. Şimdi bizden bir Yahoo! Hesabı oluşturmamız istenecek.
Flickr'a üye olma

Flickr platformu

  • Standart mail oluşturmada olduğu gibi Yahoo! Hesabını oluşturuyoruz. Ad, soyad, istenilen mail adresi gibi alanları doldurduktan sonra son olarak numara onayı kısmına geçiyoruz. Numara onayı işlemini de tamamladıktan sonra Flickr üzerinden isim soy isim kullanarak kendi kanalımızı açıyoruz. İşlem bu kadar ile sınırlı.
Flickr  hesabı

Flickr üye olma