Flatbook Nedir? Nasıl Kullanılır?

tarafından
554
Flatbook Nedir? Nasıl Kullanılır?

Facebook artık dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olarak biliniyor. Sadece kullanıcı sayılarıyla değerlendirdiğimiz zaman değil bunun yanında şirket potansiyeli ve şirketin büyüme oranına da bakacak olursak Facebook, diğer sosyal medya uygulamalarından bir hayli önde olmayı başarıyor. Hatta dünya şirket sıralamalarında bile Facebook’un kendisine kalıcı bir yer edindi. Bu derece başarılı olan ve 1,5 milyar kullanıcısı olan Facebook’un tüm iyi yönlerine rağmen eleştirilen yönleri de yok değil. Özellikle tasarım konusunda kullanılan reklamlar ve gereksiz butonlar kullanıcıların en çok şikayet ettikleri konular arasında yer alıyor. Özellikle reklamların paylaşımların aralarında yer alması zaman zaman paylaşımları incelemek istediğinizde doğrudan reklamlara yönlendirilmenize neden olabiliyor. Bunun dışında kullanılmayan simgelerin ve butonların da gereksiz yere ana sayfada yer alması kullanıcıları rahatsız edebiliyor. Bu durumunda farkında olan Facebook, son dönemde tasarımsal konularda değişikliklere gitmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde de bu konuda yeni bir açıklama yapılmış ve Facebook’un artık simgelerinde değişikliklere gidileceğinin haberi verilmişti. Fakat güncellemelerin bir süre daha gelmeyecek olmasına karşın kullanıcıların bu tasarım yapısını değiştirmelerine imkan veren bazı uygulamalarda yok değil. Bunlardan birisi de Flatbook eklentisi. Facebook üzerinde daha sade ve daha kullanışlı bir tasarım oluşturmayı sağlayan eklenti Facebook reklamlarından da kurtulmanıza imkan sağlıyor. Flatbook eklentisini kullanmak için neler yapmamız gerektiğine bakalım.

  • Bu işlem için öncelikle bilgisayarınızdan Google tarayıcınızı açmanız gerekiyor. Google tarayıcınızı açtıktan sonra ise üst üste üç çizgi bölüme geleceksiniz. Buradan ise “diğer araçlar” sekmesine girmeniz gerekiyor. Diğer araçlar sekmesine girdiğinizde yeni bir açılır menü göreceksiniz.
Flatbook  eklentisi

Flatbook eklentisini nasıl kurarız

  • Bu açılır menü üzerinden ise “uzantılar” sekmesine girmeniz gerekiyor. Uzantılar sekmesine girdiğiniz zaman ise karşınıza uzantı ayarlarının bulunduğu bir ayar menüsü gelecek. Buradan tarayıcınızda yüklü olan eklentileri görüntüleyebilirsiniz. Tarayıcınıza yüklü olan eklentiler bir yana dursun sizin “daha fazla uzantı edinin” yazısına tıklamanız gerekiyor. Şimdi ise arama menüsüne Flatbook yazarak eklentiyi indirip kuruyoruz. Ardından eklentiyi aktif edip Facebook’a girmeniz yeterli.