Facebooka Neden Girilmiyor? Facebook Yasaklandı Mı? 4 Kasım 2016

tarafından
781
Facebooka Neden Girilmiyor? Facebook Yasaklandı Mı? 4 Kasım 2016

Türkiye üzerinden popüler medya hesaplarına ulaşmaya çalışan pek çok kişi an itibari ile giriş yapamıyor. Peki bunun nedeni ne? Facebook neden açılmıyor? Twitter çöktü mü? Youtube’a ne oldu?

İnternet kullanıcılarının çoğu şu an Facebook açılmıyor, Facebook neden açılmıyor, Facebook’a ne oldu, Facebook engeli mi var gibi sorular soruyor.

Engel sadece Facebook ile sınırlı değil. Sosyal medya’nın popüler siteleri Twitter’a ve Youtube’a girilmiyor.

4 Kasım 2016 itibari ile insanlarımızın en yoğun kullandığı Facebook’a erişim sağlanamıyor. Bilinen bir erişim kısıtlama kararı yok. BTK’da bu konuda bir açıklama yapmış. Nedenini öğrendiğimiz an sizinle paylaşacağız.

Facebook’a normal yollardan olmasa da, VPN aracılığı ile girilebiliyor. Bu da erişim sıkıntısının sadece ülkemizde olduğunu gösteriyor.

Aynı şekilde Youtube, Twitter gibi diğer sosyal medya mecralarına da ulaşım yok. Bazı kaynaklar sıkıntının Whatsapp’a kadar ulaştığını belirtiyor.

Facebook’a neden girilmiyor?

Bu akşam  yetkililer facebook’a girişleri kısıtladı. Sosyal medya hesaplarına  yetkililer Facebook ve Twitter gibi sitelere girişleri sınırladı.

Facebook’a ne oldu?

Facebook’a neden girmiyor? Facebook, Twitter, Youtube, gibi birçok sosyal medya kanalına girişte yavaşlama gerçekleşti. Facebook, youtube, ve sosyal medya kanallarına girmiyor. 04 Kasım 2016  günü sosyal hesaplara neden giriş yapılmıyor? İşte detaylar…

Facebook’a giremiyorum sorusunun cevabı…

Facebook neden açılmıyor bugün herkesin son bir gün içerisinde sorduğu soru. Cevabı ise kesin olarak kimse bilmiyor. saldırılarda olduğu gibi facebook yine açılmıyor.   Konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

TWITTER, FACEBOOK VE YOUTUBE NEDEN KAPATILDI?

Yargıdan sosyal medyaya yönelik erişim engelleme kararı çıktığı öne sürülüyor.

TWITTER, FACEBOOK VE YOUTUBE’A NASIL GİRİLİR?

Facebook, Twitter ve Youtube’a giriş için DNS adresleri ile giriş yapabilme imkanı sağlanıyor.

Bu sorun sadece Facebook ile de sınırlı değil. Facebook, Twitter, Youtube gibi sitelere girişte yaşanan problemle ilgili geniş bilgi için şu haberi okuyun:

İnternet Neden Kesildi? İnternet Neden Yok? 4 Kasım 2016

Facebook Açılmama Nedenleri

Sosyal paylaşım sitesi Facebook bazı kullanıcılara açılmıyor. Bunun nedenleri arasında DNS ayarları yer alıyor olabilir. Daha önce yasaklı sitelere girmek için kullanıcıların aktif ettiği DNS adresleri daha sonra hizmet vermeyi durdurduğunda normal sitelere girişlerde de sorunlar yaşanabiliyor. Eğer Facebook’a giremiyorsanız DNS ayarlarını kontrol edin ve bağlantınızın otomatik DNS almasını sağlayın. Bunu yapmanıza rağmen Facebook açılmıyorsa, kullandığınız internet tarayıcısının önbelleğini ve geçmişini silin. Google Chrome Tarayıcı önbelleğini silmek için CTRL+SHIFT+DEL tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Facebook neden Açılmıyor, Facebook Neden Yavaşladı. Facebook ne zaman açılacak. Facebook’a giremiyorum. Facebook’a neden girilmiyor gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz? Atatürk Havalimanı’nda yaşanan patlama sonucu Facebook çöktü. Patlama sonucu mu facebook yavaşladı. Bombalı saldırı olaylarının yaşandığı bu günlerde facebook bu yüzden engellendi mi sorusunu getiriyor. Sosyal paylaşım sitesi Facebook çöktü. Kullanıcılar Facebook’a girdiklerinde hata uyarısı ile karşılaştılar. Sosyal paylaşım ağı Facebook, bugün çöktü. Facebook ve twitter erişim sorunundan dolayı internet kullanıcıları bu durumdan şikayetçi ve alternatif sosyal medya hesaplarına giriş yöntemleri arayışı içerisine girdiler. Facebook’a giriş yapma yöntemleri ve Facebook yavaşlık sorununa çözüm ile ilgili bilgileri haberimizden bulabilirsiniz.