Facebook Yavaşlama Sorunu ve Çözümü

tarafından
739
Facebook Yavaşlama Sorunu ve Çözümü

Günümüzde artık her akıllı telefon kullanıcısının şüphesiz bir Facebook hesabı var ve bu kullanıcıların sıklıkla şikayet ettiği sorun ise ortak bir sorun haline gelmiş olan Facebook yavaşlama sorunudur. Bu konumuz’da sizlere akıllı telefonlarda oluşan Facebook yavaşlama sorununa çözüm sunacağız. Bildiğiniz gibi, her sene veya bazende sene içerisinde aynı anda akıllı telefonlar üst üste çıkardıkları bir üst model cihazlarında güncellemeler yapmaktadır.

Yeni çıkan akıllı telefonlar performans ve özellik olarak sürekli yükseltilmekte olup çoğu güncellemeleri de beraberinde getirmektedirler. Daha hızlı ve yeni özellik kapasitesi ile gelen akıllı telefonları takip etmekte olan Facebook, Instagram, Twitter ve hatta mobil oyunlar bile bu yeni çıkan akıllı telefonlara hitaben geliştiricileri tarafından güncellenip uygulamalara daha gelişmiş özellikler ekleyerek çıkan akıllı telefonlara nispet olarak daha farklı boyutlarda karşımıza çıkmaktadır.

Hal böyle olunca bir önceki modeli kullanan akıllı telefon kullanıcıları bu durumdan oldukça şikayetçi, çünkü yeni nesil akıllı telefonlara göre uyarlanan uygulamaların özellikleri bazen diğer akıllı telefonlarda donma, kasma, yavaşlama ve hatta bazen hiç açılmama gibi sorunlar meydana getirmektedir.

Kullanıcılar ise sürekli farklı metodlar deneyerek bu sorunun üstesinden gelmeye çalışsa da bir türlü başarılı olamamaktadırlar. Fakat çözüm o kadar basit ki ve hatta şuan teknolojinin akışına kapılmış kullanıcılar bir zaman kullandıkları sistemi unutmuşlar bile.

Facebook Yavaşlama Sorununa Alternatifler

Çözüm çok basit arkadaşlar, Akıllı telefonunuzun tarayıcısından https://www.facebook.com adresine erişim sağlayın tarayıcı sizi otomatik olarak https://m.facebook.com adresine yönlendirecek. Gülümsediğinizi görür gibiyim, hatırladınız değil mi? günümüzde uygulamalar ile erişim sağladığınız o kasan facebook twitter gibi uygulamaların ilk çıktıkları dönemde link olarak normal bir mobil girişi ile bize neler sunduğunuz hatırladınız artık. Bu sadece bizden size bir öneri. Mobil tarayıcıdan erişim sağladığınız facebook uygulamadan daha hızlı bir şekilde stabil olarak işlemektedir. Uygulamaya göre daha hızlı çalışmakta olan bu link sayesinde günümüzde birçok kullanıcı hiç sorun yaşamadan kullanmaktadır.