Facebook Videoları Bilgisayara Nasıl İndirilir?

tarafından
256
Facebook Videoları Bilgisayara Nasıl İndirilir?

İnternet kullanıcılarının neredeyse tamamı bir Facebook hesabına sahiptir ve her gün hesaplarına birkaç kez giriş yaparak arkadaş, aile ve tanıdıklarının neler yaptığına göz atarlar. Bazı Facebook kullanıcıları ise tanıdıklarının ve fan sayfalarının paylaştığı eğlenceli ve ilginç videoları, daha sonra tekrar izleyebilmek için bilgisayarlarına indirmek ister. Facebook’ta bireysel kullanıcıların ya da fan sayfalarının paylaştığı videoları direk bilgisayarınıza indirebileceğiniz bir seçenek yok. Ancak internette her şeyin bir çözümünün olduğunu düşününce, Facebook videoları bilgisayara indirmenin de çeşitli yöntemlerle yapılabileceğini tahmin ediyorsunuzdur. Ve şunu unutmayın ki en iyi çözüm en basit çözümdür. Biz size Facebook videoları en basit şekilde bilgisayarınıza nasıl indirebileceğinizi göstereceğiz.

Facebook videoları bilgisayara nasıl indirilir adım adım anlattık:

1. Facebook hesabınıza giriş yapın ve indirmek istediğiniz videoyu bulun.

2. Videonun üstünde, paylaşım yapanın isminin hemen altında yer alan “tarih ve saat” e tıklayın. (Alttaki görselde kırmızı dikdörtgen içinde yer alan kısım)

3. Video ekranın tamamını kaplayacak. Daha sonra tarayıcınızın adres satırında yer alan linkin en başındaki www kısmı yerine m yazın ve klavyenizden Enter tuşuna basın.

4. Facebook’un mobil görünüme geçtiğini göreceksiniz. Burada videonun başlat tuşuna tıklayın ve videoyu oynatmaya başlayın. Video oynarken farenin sağ tuşu ile videonun üstüne tıklayın ve açılan menüden “Video olarak kaydet…” seçeneğine tıklayarak videoyu bilgisayarınıza kaydedin.

Hepsi bu kadar!