Facebook Ve Twitter Hesapları Nasıl Birbirine Bağlanır?

tarafından
766
Facebook Ve Twitter Hesapları Nasıl Birbirine Bağlanır?

Sosyal medya uygulamaları yayınlandığı andan itibaren bu alanda en çok takipçi kazanma konusu gündeme gelmeye başladı. Zira çok sayıda takipçisi olan kullanıcıların fenomen olarak adlandırılması ve sosyal medya kitlesinin de bir hayli fazla olması bu alanda fenomen olan kişilerin artık mini servetler kazanmasına olanak sağlamaya başladı. Sadece iletişim olarak kullanılan platformlar olmaktan çıkan ve artık yeni bir kazanç kapısı olarak gösterilen sosyal medya uygulamalarında takipçi kazanmak içinse birçok öneri ve uygulanan birçok yöntem bulunuyor. Bu yöntemler arasında en çok tercih edileni ise sosyal medya hesaplarını birbirine bağlamak. Bu şekilde bir sosyal medya uygulamasında var olan takipçileri diğer sosyal medya uygulamalarında var olan takipçilerle birleştirebiliyorsunuz. Bu noktada en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından ikisi Facebook ve Twitter uygulamaları da birbirleriyle bağlantı kurularak çok daha fazla kullanıcıya ulaşılması sağlanabiliyor. Facebook ve Twitter hesabınız birbirine bağlayarak nasıl iki hesap arasındaki kullanıcılarla ilişki kurulabilir daha detaylı bakalım.

  • İki hesabı birbirine bağlamak için öncelikle Google üzerinden veya kullandığınız tarayıcı neyse tarayıcınız üzerinden hem Facebook hem de Twitter hesabına giriş yapmanız gerekiyor. Ardından Twitter hesabınıza gelmeniz gerekiyor. Şimdi ise profil menüsünden ayarlar sekmesine giriş yapacağız. Açılır menüden ayarlar sekmesini seçtiğiniz zaman karşınıza yeni bir açılır menü gelecek. Bu kez karşınıza gelen yeni açılır menü üzerinden “uygulamalar” başlığı altında bulunan sekmeye girmemiz gerekiyor.
Facebook Ve Twitter

Facebook Ve Twitter arasındaki bağlantı nasıl yapılır

  • Şimdi uygulamalar menüsü altında diğer sosyal medya uygulamalarını görecesiniz. Bir buradan Facebook bağlantısı kuracağımız için Facebook logosuyla yer alan bölüme gelip “Facebook’a bağlan” dememiz yeterli olacaktır. Bu ifadeye tıkladığımız zaman karşımıza onay pencereleri gelecek. Karşımıza gelen onay pencerelerinde paylaşım onaylarını verdiğimiz zaman ise artık iki uygulama arasında ki bağlantı kurulmuş olacak. Son olarak karşınıza bir de bağlantı ekranı gelecek. Buradan hangi durumlarda iki uygulama arasındaki bağlantıyı kuracağınıza ya da paylaşımları göreceğinizi belirlemeniz mümkün. Ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmayacak.
Facebook Ve Twitter

Facebook Ve Twitter arasındaki bağlantı nasıl kurulur