Facebook Üzerinden Sorunsuz Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

tarafından
542
Facebook Üzerinden Sorunsuz Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Twitter’ı artık bir hayli geride bırakmaya başlayan Facebook, son dönemin en popüler sosyal medya uygulaması olarak biliniyor. 1,59 milyar kullanıcı sayısıyla beraber bu alanda en çok kullanılan uygulamalardan da biri olan Facebook, tüm bunlarla beraber her ne kadar kullanıcı sayılarıyla zirveye oturmuş olsa da aslında uygulamanın kullanıcı sayılarını bu seviyelerde tutulması ve hatta daha da arttırılması için son dönemde yeni atılımlar yapıldığını da biliyoruz. Özellikle son dönem sosyal medya uygulamalarına ayak uydurmak için en gözde sistemlerle beraber yeni bir kullanıma kavuşan Facebook’un bu noktada son yaptığı büyük güncelleme sayesinde artık uygulamaya canlı yayın özelliği de eklenmişti. Twitter’ın ve son güncel sosyal medya uygulamalarının en büyük ayrıcalıklarından biri olarak gösterilen canlı yayın özelliğini de açan Facebook bu sayede rakiplerini yine geride bırakmayı da başarmıştı. Facebook tarafından yayınlanan canlı yayın güncellemesinin diğer canlı yayın uygulamalardan da köklü farklılıkları olduğunu söylemek gerekiyor. Kesintisiz canlı yayın, 24 saat canlı yayın gibi hizmetler sunan Facebook’un canlı yayın özelliği nasıl sorunsuz bir şekilde kullanılır daha detaylı olarak bakalım.

  • Facebook üzerinden sorunsuz bir şekilde canlı yayın yapmak için öncelikle internet bağlantınızın kararlı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Zira canlı yayın için en önemli nokta internet bağlantısı. Eğer imkanınız varsa bu noktada Wi-Fi kullanmanız daha olumlu sonuç verecektir. Bağlantınızın sorunsuz bir şekilde gerçekleştiğinden emin olduktan sonra ise Facebook profilinize giriş yapın.

Facebook-Üzerinden-Sorunsuz-Canlı-Yayın

  • Facebook profiline giriş yaptıktan sonra ise şimdi profil menünüz üzerinden gönderi butonuna ve sayfanızda yer alan “durum kutusuna” girmeniz gerekiyor. Durum kutusuna girmeniz durumunda karşınıza bir açılır menü gelecek. Karşınıza gelen bu açılır menü üzerinden ise “canlı yayına geç” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Canlı yayına geç dediğimizde ise karşımıza gelen menüden yayın ismi ve yayının herkese açık yapılıp yapılmayacağının seçimini yapıyorsunuz. Seçimi yaptıktan sonra “canlı yayına geç” demeniz yeterli olacaktır. Canlı yayını bitirmek için sayfada oluşan bitir butonunu kullanmanız yeterli olacaktır.