Facebook Üzerinden Paylaşılmış Olan Videolar Nasıl İndirilir?

tarafından
507
Facebook Üzerinden Paylaşılmış Olan Videolar Nasıl İndirilir?

Yayın hayatına girdiği günlerde sadece birkaç bin kişi tarafından kullanılan Facebook, kısa bir zaman aralığında tabiri caizse patladı. Binlerce, yüz binlerce, milyonlarca kullanıcı derken şimdilerde Facebook’un kullanıcı sayısı 1,6 milyar kişiye kadar ulaştı. Dev kullanıcı kitlesiyle beraber artık Facebook kullanımı da başka bir boyuta ulaştı. Hemen her gün binlerce hatta milyonlarca paylaşımın yapıldığı Facebook, bu şekilde giderek de renklenmeye başladı. Zira uygulama üzerinden hemen her alanda paylaşımlar yapıldığını söylemek mümkün. Özellikle son dönemde bir hayli artan paylaşım sayıları sayesinde çok daha aktif bir sosyal medya uygulamasına dönüşen Facebook’un kullanıcılara sunduğu birçok ayrıcalıklarda var. Zira artık yapılan paylaşımları beğenen kullanıcılar bu paylaşımları, videoları, fotoğrafları cihazlarına indirebiliyor. Aslında bu işlem için mobil sistem ayarları kullanılmakta. Yapacağımız birkaç küçük ayar sayesinde istediğimiz hemen her videoyu indirmemiz mümkün. Peki, bu küçük ayarlar neler? Tarayıcı üzerinden nasıl indirme yapacağız? Daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle normal bir şekilde Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz. Hesabımıza giriş yaptıktan sonra ise paylaşımların görüntülendiği ana sayfa kısmına geçiyoruz. Ana sayfa üzerinden beğendiğimiz video paylaşımını belirlememiz gerekecek. İndirmek istediğiniz video paylaşımını belirledikten sonra ise videoyu başlatıyoruz. Daha sonra videoyu durdurup görüntülenme ekranına gelerek faremizin sağ tuşuna basıyoruz. Karşımıza bir açılır menü gelecek. Karşımıza gelen bu açılır menüden “video URL’sini kopyala” sekmesine tıklıyoruz.
Facebook video indirme

Facebook video indirme işlemi

  • Video bağlantı adresini kopyaladıktan sonra ise ilk olarak tarayıcımıza kopyaladığımız adresi yapıştırıyoruz. Adres çubuğuna yazdığımız URL adresinden sonra bir noktada değişiklik yapmamız gerekecek. Değişiklik kısmı ise “www” bölümünde olacak. www bölümünü siliyoruz. Bunun yerine “www” bölümüne “m” yani mobil ifadesini ekliyoruz. Mobil ifadesini ekledikten sonra ise tarayıcımızdan yazdığımız adrese git dememiz gerekmekte. Yazdığımız adrese git dediğimizde ise karşımıza yine video gelecek. Karşımıza gelen bu video bağlantısının üzerine gelerek sap tıklıyoruz. Daha sonra “video olarak kaydet” seçeneğinin çıktığını göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak videoyu indirebiliyorsunuz.