Facebook Sayfalarına Değerlendirme Ekleme

tarafından
609
Facebook Sayfalarına Değerlendirme Ekleme

Sosyal medya uygulamaları arasında dünya üzerinden en çok kullanılan uygulama olarak bilinen Facebook artık yayınladığı güncellemelerle beraber kullanıcılara birçok ayrıcalık sunmaya başladı. Bu ayrıcalıklarla beraber sosyal medya deneyiminin de artmasını sağlayan Facebook, son olarak ise sayfa oluşturma özelliğini duyurmuştu. Söz konusu özellikle beraber kullanıcıların Facebook üzerinden blog benzeri sayfa oluşturmalarına da imkan sunulmaya başladı. Tabi sayfa oluşturma ile beraber birçok yeni özelliği daha görmeye başladık. Bunlardan birisi de oluşturulan sayfaya değerlendirme kısmı ekleme. Kullanıcıların sayfa hakkında değerlendirmeleri yapacağı bölümü Facebook sayfasına nasıl ekleriz bakalım.

  • Bu işlem için öncelikle açtığımız sayfaya gelip buradan ise üst bölümde yer alan “ayarlar” kısmına tıklıyoruz. Açılan ayar menüsü üzerinden ise sol kısımda yer alan “sayfa bilgileri” kısmına girmeniz gerekiyor.

Facebook-sayfa-değerlendirme

  • Sayfa bilgileri kısmına tıkladıktan sonra ise açılan menüden “kategorileri” bulmanız gerekli. Kategoriler kısmını bulduktan sonrada buradan “internet siteleri ve bloglar” kısmına gelmeniz gerekiyor. Tüm bu aşamaları geçtikten sonra ise seçim menüsünden “yerel işletmeler” seçimini yapmanız gerekiyor. Daha sonra kategori kısmını da yerel işletme olarak seçtiğiniz de değişiklikleri kayı edip çıkmanız gerekiyor. Bu işlemlerin ardından artık sayfanızda değerlendirme kutusunun da yer aldığını göreceksiniz. Değerlendirme kısmından artık sayfanıza giren kullanıcılar sayfa hakkındaki değerlendirmelerini de bırakabilecekler.