Facebook Sayfa Görüntüleme Hatası Nasıl Çözülür?

tarafından
254
Facebook Sayfa Görüntüleme Hatası Nasıl Çözülür?

Facebook’un 2106 yılı ikinci çeyreği için açıkladığı kullanım verileri oldukça şaşırttı. Büyük bir uygulama olduğu bilinse de kullanıcı sayısı 1,50 milyar olan uygulamanın bu aşamadan sonra aynı patlamayı gösteremeyeceği düşünülüyordu. Hatta en yakın rakiplerden de bu yönde gelen açıklamalar gündem olmuştu. Fakat açıklanan 2016 ikinci çeyrek verileri beklentileri tam tersi yönde çıkardı. Beklenen göre yükselmeye devam eden Facebook, kullanıcı sayısını 1,65 milyar kişiye çıkarttı. Bununla beraber uygulamanın reklam gelirlerinin de %20 gibi bir rakamla arttığı belirtildi. Haliyle sadece ikinci çeyrek verileri bile Facebook uygulamasının dünyanın en büyük sosyal medya uygulaması olduğunu ortaya çıkardı. Ülkemiz içinde bu durumun aynen geçerli olduğu biliniyor. Yani ülkemizde de internet tarayıcılarından en çok ziyaret edilen sitelerden biri Facebook. Tabi uygulamanın bu kadar çok kullanılıyor olması zaman zaman hatalarında meydana gelmesine neden oluyor. Özellikle sayfa görüntüleme konusunda ciddi hatalar alındığını ve bazı durumlarda uygulamaya giriş bile yapılmadığını biliyoruz. Facebook uygulamasında yaşanan sayfa görüntüleme hatalarını nasıl çözeriz daha detaylı bakalım.

  • İlk yapacağımız işlem tarayıcınızla alakalı olacak. En çok kullanılan tarayıcı yani Google üzerinden çözüm yolunu anlatalım. Bu işlem için Google tarayıcı açıkken sağ üst menünün hemen altında bulunan üst üste üç çizgiye tıklayarak “ayarlar” menüsüne giriş yapıyoruz. Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra ise “gelişmiş ayarlar” ardından da “tarama verilerini temizle” sekmesine tıklıyoruz. Bu sekmeye tıkladığımızda karşımıza temizleme verileri çıkacak. Temizleme verileri üzerinde ise tüm seçeneklere tik atmamız gerekecek. Tüm sekmelere tik attıktan sonra “temizle” deyip tarayıcı verilerini temizliyoruz.
Facebook Sayfa Görüntüleme sorunu

Facebook Sayfa Görüntüleme Hatası

  • Tarayıcı verilerini temizledikten sonra eğer sorun çözülmezse bu kez bilgisayarımızın saat ve tarih ayarının doğru olduğuna emin olmamız gerekiyor. Sağ alt köşeden saati ve tarihi kontrol edebiliyorsunuz. Eğer ki saat ayarları yanlış veya başka bir dilimde gösteriliyorsa o zaman bu saatin üzerine tıklayarak “saat ve tarih ayarla” ifadesine tıklayarak hem saat dilimini hem de saat ve tarih ayarlarını düzenleyebiliyorsunuz. Bu işlemlerden sonra Facebook sayfa görüntüleme sorunu çözülecektir.