Facebook Sarı Ünlem İşareti Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
453
Facebook Sarı Ünlem İşareti Sorunu Nasıl Çözülür?

Facebook dünyanın en büyük sosyal medya uygulaması olarak tanınıyor. Uygulamanın bu unvanı almasının en büyük nedeni ise aslında sahip olduğu kullanıcı sayıları. Zira Facebook dediğimiz sosyal medya uygulamasında şuan dünyanın en kalabalık ülkesi olarak gösterilen Çin’in nüfusundan çok daha fazla kullanıcı sayısı bulunuyor. Yılın ilk çeyreğinde açıklanan verilere göre bu sayı 1,65 milyar olarak dikkat çekmişti. Tabi ilerleyen dönemde Facebook kullanıcı sayısını da arttırmaya devam ettiğini düşünürsek aslında bu sayı 2 milyara yaklaşmaya başladı. Sadece kullanıcı sayılarıyla bile dev bir kitleye hitap eden Facebook, bunun dışında kullanıcılar arasındaki iletişim olanaklarıyla da aslında bu alanda lider olduğunu kanıtlıyor. Haliyle 1,65 milyar kullanıcı sayısına sahip olan bir platformda ne kadar iyi sunucular ne kadar iyi sistemler kurulu olsa da zaman zaman sorunlar yaşanmıyor değil. Kimi zaman kullanıcıların hatalarından kimi zaman ise sistemde yaşanan bazı sorunlar nedeniyle Facebook kullanımını gerçekleştiremediğiniz durumlarda olabiliyor. Bu durum birçok sorundan kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle öncelikle hata alıyorsanız aldığınız hatanın ne olduğunu tespit etmeniz gerekiyor. Zira sorunun çözümünün de ona göre belirlenmesi gerekiyor. Bağlantı konusunda en sık karşılaşılan sorunlardan birisi de sarı ünlem sorunu. Facebook hesabınıza sorunsuz bir şekilde girebiliyor olsanız da bu sorun nedeniyle sohbet bölümünde sarı bir ünlem işareti ile karşılaşıyorsunuz. Mesajlaşma işlemini de bu sorun nedeniyle gerçekleştiremiyorsunuz. Peki, bu sorunu nasıl çözeriz daha detaylı bakalım.

  • Şimdi öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Kablosuz internet ile bağlantı kuruyorsanız o zaman bağlantınızı sıfırlayıp yeniden bağlanmayı deneyin. İnternet bağlantınızda sorun olmadığından emin olduktan sonra şimdi tarayıcınızı değiştirmeniz gerekiyor.
Facebook Sarı Ünlem DNS Değiştirme

Facebook Sarı Ünlem hatası

  • Eğer sorun devam ediyorsa o zaman farklı bir tarayıcıyla beraber yeniden Facebook’a girmeyi deneyin. Aynı sorun devam ettiği takdirde son olarak DNS ayarını değiştirmeyi denemeniz gerekiyor. DNS ayarlarınızı değiştirdiğinizde sorun çözülmüş olacaktır. DNS ayarlarından sonra bir kez daha Facebook’a girip sarı ünlem işaretini kontrol edebilirsiniz.