Facebook Profilinde Tuttuğumuz Takımın Logosunu Nasıl Gösteririz?

tarafından
252
Facebook Profilinde Tuttuğumuz Takımın Logosunu Nasıl Gösteririz?

Facebook tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi. Facebook’un bu kadar çok kullanılıyor olması ve artık hemen her alanda kullanıcıların bilgilerine ulaşmak için neredeyse bir referans görülmesi uygulamanın hayatımızda önemli bir yere yerleşmesine de neden oldu. Tabi kişisel bilgilerin ve profillerin görüntülendiği Facebook uygulamasında hemen her kullanıcının da aslında hesapları birbirinden farklı. Her ne kadar aynı ara yüz aynı özelliklere sahip olsa da haliyle kişisel bilgiler kullanım özelleştirmeleri gibi özelleştirmeler sayesinde Facebook biraz daha kişiye hitap eden bir uygulama halini de söylemek gerekiyor. Bu bağlamda Facebook üzerinden birçok kişiselleştirme seçeneği de olduğunu söylemek gerek. Bu kişiselleştirme seçeneklerinden birisi de takım ayarları. Birçok bilginizi paylaşa bildiğiniz gibi Facebook sayesinde takım bilginizi de profilinizde gösterebiliyorsunuz. Bunun için birkaç küçük ayar yapmanız yeterli. Facebook profil menüsünde takımımızı göstermek için nasıl ayarlar yapılacağına daha detaylı bakalım.

  • İlk olarak bu özelliği aktifleştirmek için bir dış bağlantı kullanmamız gerekiyor. Bu dış bağlantı da yine Facebook üzerinden giriş yapacağımız bir bağlantı. Tüm işlemleri yapabilmek için öncelikle “https://www.facebook.com/gameface” bağlantısına giriş yapıyoruz. Giriş yaptığımızda ise eğer ki Facebook hesabınız açık değilse o zaman öncelikle sizden giriş yapmanız istenecek.
Facebook takım yüzü  ayarları

Facebook takım yüzü

  • Sisteme giriş yaptıktan sonra ise sağ kısımda profil resminizin yanında bir açılır menü olduğunu göreceksiniz. Buradan aşağı doğru ok işaretine basarak açılır menüyü aktif ediyoruz. Daha sonra karşımıza takım seçimlerinin yapılacağı yer gelecek. Buradan öncelikle lig seçimi yapmamız gerekiyor. Tabi ki listede Süper lig desteğinin de olduğunu söylemek gerek. Buradan Süper lig seçimini yaparak takım listesinin açılmasını sağlıyoruz. Tüm bu işlemlerin ardından istediğimiz takımı da seçerek işleme devam ediyoruz. Siz takımı seçtiğiniz zaman sol kısımda Facebook profil resminizde takımın adı ve logosu görüntülenecektir. Fakat işlem bu kadarla sınırlı değil. Takım logosunun ne kadar süre profilde kalacağını da yine sol alt kısımda yer alan açılır menüden belirlemeniz gerekiyor.