Facebook Profil Videosu Nasıl Yapılır?

tarafından
608
Facebook Profil Videosu Nasıl Yapılır?

Facebook sosyal tanışma, arkadaşlık, sohbet etme gibi birçok özelliği barındıran bir sanal bir programdır. Facebook ilk başlarda sadece fotoğraf eklenebiliyordu sonra video eklenme paylaşım yapılabilme gibi bir özelliğini de ekleyerek kullanıcılarına yeni özellikler sağlamıştır. Profil de resimleriniz yerine artık video yükleyebilirsiniz. Profil resmi yapmak ise oldukça basittir bunu birkaç adımda yapabilirsiniz isterseniz şimdi o birkaç adımı birlikte yapalım.

Facebookta profil videosunun süresi 7 saniye ve Vine videoları gibi loop oluyorlar yani kendini belirli sürede tekrar ediyor. Ayrıca bu facebook profil video özelliği yeni yeni aktif olmaya başladı. Eğer şuan da hesabınızda video ekleme özelliği yoksa endişe etmeyin yakında o özellik eklenecektir. Galiba şuan da sadece iphone’da bu profil videosu ekleme özelliği bulunmaktadır.

Telefonunuzdan facebook uygulamanızı açın ve profilinize girin profil resminizin üzerine gelin tıklayın. Eğer profil videosu özelliği sizde açıksa profil resmi üzerinde sürekli değişen fotoğraf ikonu olacaktır. Buradan sizin hesabınızda profil videosu ekleme bölümü olduğunu görmüş oluyoruz. Facebook profil resminize tıkladığınız zaman karşınıza yeni bir profil videosu çek, video veya fotoğraf yükle, facebook’ta fotoğraf seç ve profil resmini gör gibi seçenekler gelecektir. İsterseniz yeni bir vido çekebilir ya da yüklü resimlerden seçebilirsiniz. Devam ederek ileri tuşunu tıklayarak ve mini resim boyutunu ayarlayın. Ayarlanan boyutla artık facebook profil videosu kullanıma hazırdır.

Facebookta profil videosu hazırladıktan sonra arkadaşlarınız sizi beğenecekler ve bu eklemiş olduğunuz profil videonuz ile kendinizi daha iyi bir şekilde tanıtma gösterme özelliği olmuştur. Facebookun bu özelliği çok yakında gelişerek bütün cep telefonlarında ve tüm iletişim araçlarında kullanmaya başlayabileceksinizdir. Facebook bu özellikleriyle tüm sosyal iletişimi sohbet, arkadaşlık gibi programların önüne geçmeye ve kendini geliştirmeye devam etmesini sağlamıştır. Facebook profil vidosunu hazırladıktan sonra paylaşıma başladığınız zaman bu özelliği bilmeyen kullanmak isteyen her kes sinlerden ve internetten bu konuyu araştıracaklar ve bu facebook profil videosu özelliğini onlarda kullanmaya başlayacaklardır. Facebook yeni özellikleri ile kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için çalışmaktadırlar.