Facebook Profil Fotoğrafına Bayrak Ekleme Nasıl Yapılır?

tarafından
1341
Facebook Profil Fotoğrafına Bayrak Ekleme Nasıl Yapılır?

Profil fotoğraflarını süsleyebildiğimiz özellikler getiren Facebook, birçok şekilde fotoğrafımızı değiştirme imkanı sağlıyor. Genel çerçeveler, bayrak çerçeveler ve konum çerçevelerinden istediğinizi seçerek profil fotoğrafınızı süsleyebilirsiniz. Yılbaşı geldiğinde profilinize yılbaşına ait çerçeveler ekleyebilirsiniz.

Facebook’ta Profil Fotoğrafıma Bayrak Nasıl Eklerim?

Profil fotoğrafınızı süsleyen çerçeveleri eklemek, bir hayli kolaydır. Öncelikle Facebook uygulamasına giriniz. Ardından kendi profilinize tıklamalısınız. Daha sonra karşınıza çıkan profil fotoğrafınıza basmalısınız. Önünüze gelen seçeneklerden ilki olan ‘Çerçeve Ekle’ butonuna bastığınızda karşınıza; Genel Çerçeveler, Bayrak Çerçeveler ve Konum Çerçeveleri olmak üzere üç seçenek çıkıyor.

Bunun yanı sıra bu seçeneklerin altında ‘Popüler Çerçeveler’ yazısını da görebilirsiniz. Burada da en çok tercih edilen ve kullanılan çerçeveleri bulup siz de kendi profil fotoğrafınıza koyarak profilinize canlılık kazandırabilirsiniz.

Bayrak Ekleme

Bayrak Çerçeve’yi eklemek de aynı süreci gerektirir. Uygulamayı açıp kendi sayfanıza girerek profil fotoğrafınıza basmanız gerekir. Önünüze çıkan seçeneklerden ilki olan Çerçeve Ekle’ye basarsanız buradan çerçeveleri görebilirsiniz. Genel Çerçeveler kısmının hemen altında Bayrak Çerçeveler’i görebilirsiniz. Buraya tıklayarak 195 adet bayrak arasından istediğinizi seçerek milli duygularınızı profilinizde de gösterebilir ve yaşayabilirsiniz. Bayrağa tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda ‘geçici yap’ kısmına tıklarsanız bayrağın ne kadar süre profilinizde kalmasını istiyorsanız o süreyi seçip bayrağı profilinize ekleyebilirsiniz.

Silme veya Değiştirme

Bir süre kullandıktan sonra sıkılırsanız yine aynı yere tıklayarak bayrağı ya da başka bir çerçeveyi kaldırabilirsiniz. Ya da başka bir çerçeve eklemek istiyorsanız da çerçeve ekleme bölümüne girerek mevcut çerçeveniz yerine kullanmak istediğiniz başka bir çerçeveyi profilinize ekleyebilirsiniz.

Aradığınız çerçeveyi kolayca bulmak, kategorisinde aramak istemiyorsanız da çerçeve ekleye bastığınızda en üst kısımdaki ‘ara’ kısmına istediğiniz çerçeveyi yazıp daha kolay sonuçlar elde edebilirsiniz.