Facebook Oyun Ödemeleri Sorunları Nasıl Çözülür?

tarafından
615
Facebook Oyun Ödemeleri Sorunları Nasıl Çözülür?

1,65 milyar kullanıcı sayısı ile dünyanın en büyük sosyal medya uygulaması olan Facebook, son yıllarda sadece paylaşımlar ya da mesajlaşma için kullanılmamaya başladı. Zira artık uygulama paylaşım ve haberleşme imkanı kadar oyun hizmetleriyle de dikkat çekiyor. Genelde iki boyutlu oyunlar olsa da oldukça keyifli bir oynanış sunan Facebook oyunları bu yapısı sayesinde kısa süre içerisinde yayılmayı da başardı. Hemen her kullanıcının tercih ettiği ve arkadaşları ile oynadığı Facebook oyunları genel olarak da ücretsiz yayınlandığı için birçok kullanıcı tarafından rahatlıkla tercih edilebiliyor. Tabi tüm bunlarla beraber özellikle uzun soluklu strateji ve RPG oyunlarında da oyun içi satın alımları olduğunu belirtmek gerekiyor. Zira bu oyunlar içerisinde oluşturduğunuz hesapları bir miktar para ödeyerek çok daha kolay bir şekilde geliştirebiliyorsunuz. Tabi bu işlem için dediğimiz gibi bir miktar ödeme yapmanız gerekiyor. Ödeme işlemi içinde birçok ödeme yöntemi bulunduğunu belirtelim. Tüm bu ödeme yöntemleri arasında size uygun olan birini seçmeniz ve ödeme işlemini gerçekleştirmeniz yeterli oluyor. Bununla beraber her sistemde olduğu gibi Facebook ödeme sisteminde de zaman zaman sorunlar yaşanabiliyor. Genel olarak ödeme yapılamaması yapılan ödemenin geçerli olmaması gibi sorunları çözebilmek için ise Facebook’un oluşturduğu kendi resmi sayfasını kullanmanız gerekiyor. Bakalım bu işlemleri nasıl yapacağız?

  • Öncelikle hemen şunu belirtelim Facebook hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekmekte. Aksi halde Facebook hesabınıza giriş yapmanız istenecek ve yapmadığınız takdirde işlem sonlandırılmayacak. Facebook hesabına giriş yaptıktan sonra ise direk https://www.facebook.com/help/contact/830921593618796 bağlantısını kullanıyoruz.
Facebook Oyun Ödemeleri

Facebook Oyun Ödeme sistemi

  • Bu bağlantı bizi doğrudan Facebook oyun içi satın alma yardım sayfasına yönlendirecek. Buradan form içerisinde son “oyun satın alımları” kutucuğunu işaretleyip ilerliyoruz. Şimdi karşımıza gelen ekrandan ise son birkaç satın alımlarınız gözükecektir. Eğer bunlarla ilgili bir sorun yoksa o zaman “hiçbiri eşleşmiyor” sekmesine basarak ilerliyoruz. Daha sonra karşımıza gelen seçim ekranından sorunumuzu seçip yaşadığımız soruna ilişkin bir kanıt sunuyoruz. Ekran görüntüsü şeklinde sunduğumuz bu kanıtla beraber formu gönderiyoruz. Çok kısa bir süre içerisinde Facebook geri dönüş sağlıyor.
Facebook Oyunları

Facebook Oyun Ödeme sorunları