Facebook Oyun İstekleri Mesajları Nasıl Engellenir?

tarafından
349
Facebook Oyun İstekleri Mesajları Nasıl Engellenir?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Facebook son dönemde birçok yeni güncelleme haberi ile gündeme gelmeye başladı. İlk olarak canlı yayın desteğinin gelmesi, geçtiğimiz hafta Facebook Live için haritada konum uygulamasının yayınlanması bununla beraber yeni emojiler, yeni beğenme butonları derken Facebook’un büyük bir gelişme gösterdiğini söylemek mümkün. Uygulamanın bu şekilde büyük oranda gelişim göstermesinin yanında son birkaç yıldır bazı konularda ciddi atılımlar yaptığını da söylemek gerekiyor. Özellikle birkaç senedir Facebook oyunları kavramı ile tanışmaya başladık. Kullanıcılar arasında birden yayılan ve kısa süre içerisinde binlerce hatta milyonlarca kişi tarafından oynanmaya başlanan Facebook oyunları, artık yavaş yavaş Facebook paylaşımlarının bile önüne geçmeye başladı. Tabi Facebook oyunlarının ana paylaşım sistemiyle bağlantılı olarak ilerlemesi kullanıcılara sürekli oyun mesajları gelmesine de neden olabiliyor. Özellikle arkadaşlarınızın oynadıkları oyunlar nedeniyle size aynı oyundan birçok kez davet gelebiliyor. Bazı kullanıcıların ise bu durumdan oldukça rahatsız olduğunu söylemek gerekiyor. Zira kimi zaman Facebook hesabınızı açtığınızda onlarca oyun daveti mesajı ile karşılaşabiliyorsunuz. Elbette ki Facebook bu durumla karşı karşıya gelmek istemeyen kullanıcılar içinde bir dizi ayar imkanı sunuyor. Böylelikle Facebook hesabınızda oyun mesajlarından kurtulabiliyorsunuz. Peki, bu ayarlamalar neler daha detaylı bakalım.

  • Tüm ayarları yapmadan önce ilk olarak bilgisayar üzerinden Facebook web uygulamasına giriş yapıyoruz. Bu noktada Facebook web uygulamasına giriş yapmamız oldukça önemli. Zira akıllı telefonlar üzerinden bu ayarları sağlıklı bir şekilde yapmak pek mümkün değil. Web sürümünü açıp Facebook’a giriş yaptıktan sonra ise profil kısmında bulunan “ayarlar” sekmesine giriş yapıyoruz. Ayarlar menüsünü görüntüledikten sonra buradan ise uygulama ayarlarına girmemiz gerekecek.
Facebook Oyun İstekleri

Facebook Oyun İstekleri Mesajlarını engelleme

  • Bu işlem içinde “uygulamalar” sekmesine giriş yapıyoruz. Uygulamalar sekmesine giriş yaptıktan sonra ise karşımıza gelen menüden “platform” sekmesine tıklıyoruz. Şimdi bu ekran üzerinde hangi tür bildirimleri almak istediğiniz görüntüleniyor olacak. Biz ise platformu kapatma işlemini uygulayacağız. Platformu kapata seçeneğine basarak bundan sonra oyun bildirimlerinin ve oyun isteklerinin gelmesini engelleyebilirsiniz.
Facebook Oyunları

Facebook Oyun İstekleri Mesajları nasıl engellenir