Facebook Messenger Gizli Basketbol Oyunu Nasıl Oynanır?

tarafından
342
Facebook Messenger Gizli Basketbol Oyunu Nasıl Oynanır?

Facebook Messenger mesajlaşma, sohbet etme ve videolu görüşmenin yanı sıra oyun oynayabilme gibi bazı gizli özelliklere sahiptir. Facebook Messenger’da oynayabileceğiniz oyunlardan bir tanesi de basketboldur. Bu yazımızda Facebook Messenger’daki gizli basketbol oyununu nasıl oynayabileceğiniz anlattık.

Facebook Messenger basketbol oyunu bir basketbol potası ve topu ile oynanıyor. Parmaklarınızla kaydırarak potadan geçirdiğiniz her topta puanlar kazanıyorsunuz. İlk 10 basketten sonra pota hareketli hale geliyor ve oyun zorlaşmaya başlıyor. Puan kazanmaya devam ettikçe pota daha hızlı hareket etmeye başlıyor. Arkadaş listenizdeki kişilerin puanlarını görebiliyor ve onları geçmek için canla başla basket atmaya çalışıyorsunuz.

Facebook Messenger’daki gizli basketbol oyunu nasıl oynanır adım adım anlattık:

  1. iPhone ya da Android telefonunuzda Facebook Messenger’ı çalıştırın.
  1. Arkadaş listenizdeki bir kişiye tıklayın ve sohbet başlatın.
  1. Klavyeden emoji tuşuna dokunun.
  1. Emojiler arasından basketbol topunu bulun ve dokunun.
  1. Basketbol topu mesaj satırında görününce “Gönder” butonuna dokunun.
  1. Mesaj gönderildikten sonra basketbol topu ikonuna dokunun.
  1. Facebook Messenger gizli basketbol oyunu başlayacaktır. Ekranda görünen topu potaya doğru kaydırarak oynamaya başlayabilirsiniz.

Bazı telefonlarda basketbol oyununu başlatamayabilirsiniz. Eğer Messenger uygulamasında çalışmazsa, telefonunuza Facebook Messenger’ın en son versiyonunu kurduktan sonra tekrar deneyin.