Facebook Live Video Nasıl Kullanılır?

tarafından
459
Facebook Live Video Nasıl Kullanılır?

Facebook kısa bir süre önce tarihinin en büyük özelliğini kullanıcıların hizmetine sundu. Şu an için yalnızca iPhone sahiplerinin kullanabileceği Facebook Live Video ile arkadaş listesindeki kişilerin izleyebileceği ve yorum yapabileceği canlı yayınlar yapılabiliyor. Facebook bu yeni özelliği ile popüler canlı yayın uygulaması Periscope’a rakip oldu diyebiliriz.

Facebook Live Video ile canlı yayınlar yapmak, çocuğunuzun doğum günü partisi gibi sizin için önemli olan anları arkadaşlarınızla paylaşmak için harika bir yol gibi görünüyor.

Facebook Live Video, sitenin daha önce kullanıma sunduğu Facebook Video Chat’e göre daha farklı özelliklere sahip. Live Video’da arkadaş listesindekiler yalnızca yorum yapabiliyor ve diğerlerinin yorumlarını görebiliyor. Yani canlı yayını izleyenlerden sesli ya da görüntülü bir karşılık almıyorsunuz.

Facebook Live Video kısa bir zaman içinde Android kullanıcılarının hizmetine de sunulacak.

Facebook Live Video nasıl kullanılır?

  • Mobil cihazınızda Facebook uygulamasını çalıştırın. Durum güncelleme kutusundaki simgesine tıklayın. Durum güncelleme kutusunun altındaki  simgesine tıklayın.
  • Canlı yayınınıza bir isim verin. İsmin altında yer alan ve istediğiniz zaman değiştirebileceğiniz gizlilik seçeneklerinden (herkese açık, arkadaşlar, aile hariç arkadaşlar, yalnızca ben ya da özel arkadaşlar) birisini seçin.
  • Canlı yayın boyunca kaç kişinin sizi izlediğini, kaç dakikadır canlı yayında olduğunuzu ve canlı yayınınıza yapılan yorumları anlık olarak görebilirsiniz. Canlı yayın süresinin üst limiti ise 30 dakika.
  • Canlı yayını kapatmak için dilediğiniz zaman “Bitir” butonuna tıklayabilirsiniz. Eğer gizlik ayarlarından gerekli ayarı yaptıysanız, canlı yayınınız bir videoya dönüştürülerek sizin ve arkadaşlarınızın daha sonra izleyebilmeleri için zaman tünelinizde otomatik olarak yayınlanıyor.