Facebook Görüntülü Görüşme Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
515
Facebook Görüntülü Görüşme Sorunu Nasıl Çözülür?

Dünyanın en geniş kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook, uygulaması her geçen gün kullanıcılara yeni ayrıcalıklar sunuyor. Sürekli güncellenen Facebook uygulamasının özellikle kullanıcılar arasındaki iletişim için birçok ayrıcalık sunduğunu da biliyoruz. Bu noktada mesajlaşma bir yana dursun Facebook’un kullanıcılara sesli görüşme, görüntülü görüşme gibi ayrıcalıklar sunduğunu da belirtmek gerekiyor. Hiçbir ücret istemeden sadece internet üzerinden yapabildiğiniz tüm bu işlemler için Facebook, üyeliğimizi başlatmamız da yeterli oluyor. Tabi her zaman Facebook’un sunduğu bu iletişim sistemleri kararlı olarak çalışmaya da biliyor. Özellikle görüntülü görüşme kısmında birçok kez sorunlarla karşılaşıldığı ve kullanıcıların görüntülü görüşme yapamadığını biliyoruz. Bu noktada ise sorunu çözebilmek için aslında bilgisayar üzerinden birkaç ayar düzenlemesi yapmamız etkili olabilmekte. Tüm bu ayarları nasıl yapacağız? Facebook üzerinden görüntülü görüşme yapmak istediğimiz zaman yaşadığımız sorunu çözmek için hangi programları indireceğiz? Daha detaylı bakalım.

  • İlk olarak sorunun neden kaynaklandığını belirtelim. Genelde bu sorun Facebook’un kullandığı Java sürümünün eski olmasından veya Facebook’un görüntülü görüşme için kullandığı eklentide oluşan bir sorundan kaynaklanabiliyor. Her iki sorun için de çözümü bulamak mümkün. Şimdi öncelikle Java güncellemesini yapmamız gerekiyor. Bu işlem için her hangi bir driver programını kullanmanız da yeterli olacaktır. Fakat hiçbir program kullanmadan güncelleme yapmak istiyorsanız o zaman Java’nın resmi sitesine giriş yapıyoruz. Java’nın resmi sitesine giriş yaptıktan sonra en güncel Java sürümünü indiriyoruz. Daha sonra yükleme aşamasına geçiyoruz. Yükleme işlemini indirdiğiniz dosyaya çift tıklayarak başlatıyorsunuz. Yükleme sırasında eski versiyon tespit edilip bu versiyon siliniyor ve üzerine yeni versiyon kuruluyor. İşlem bitince bir kez daha görüntülü görüşme yapmayı deneyin.
Facebook Görüntülü Görüşme sorunları

Facebook Görüntülü Görüşme

  • Sorun çözülmediyse ikinci aşamaya geliyoruz. Öncelikle “bilgisayarım” kısmına giriyoruz. Buradan “program ekle ve kaldır” kısmına giriyoruz. Şimdi ise Facebook Video Calling programını bularak kaldırıyoruz. Kaldırma işlemi bittikten sonra Facebook’a girip bir videolu görüşme talebinde bulunuyoruz. Şimdi aynı eklenti yeniden kurulacak eklentiyi kurup sistemi yeniden başlattığınızda sorun çözülmüş olacaktır.