Facebook Gelen Mesajlara Otomatik Cevap Nasıl Verilir?

tarafından
5830
Facebook Gelen Mesajlara Otomatik Cevap Nasıl Verilir?

Facebook, sosyal ağlar arasında kişisel ve kurumsal kullanım anlamında hala en fazla kullanıcıya sahip olan sosyal ağdır. Facebook sayfaları da kurumsal kullanım için oldukça yararlı mecralardır. Ancak yüzlerce üyesi olan büyük Facebook sayfalarının yöneticileri için, sayfaya gelen her mesaja zamanında cevap vermek oldukça zahmetli bir iştir. Neyse ki Facebook sayfa yöneticilerinin sayfaya gelen mesajlara önceden hazırladıkları bir mesaj ile otomatik cevap verme gibi bir imkanları var. Otomatik cevap Facebook sayfalarının bir özelliği ve bu özelliği bir kaç tıklama ile aktif hale getirmek mümkün. Aşağıda Facebook sayfasına gelen mesajı nasıl otomatik olarak cevaplayabileceğinizi adım adım anlattık.

  1. Facebook’a giriş yapın ve yöneteceğiniz Facebook sayfasına tıklayın. Facebook sayfasına solda yer alan menüden ya da sağ üstteki bildirimler butonunun yanında yer alan bölümden ulaşabilirsiniz.
  1. Sayfanın üst tarafında yer alan “Ayarlar” bağlantısına tıklayın.
  1. Sol menüden Genel sekmesinin altında yer alan Mesajlar sekmesine tıklayın.
  1. Açılan sayfada “Hızlı Yanıtlar” bölümündeki “Hızlı Yanıtlar’ı aç” kutucuğunu seçili hale getirin.
  1. Özelliği aktif hale getirdiğinizde “Hızlı Yanıtını Özelleştir” kutucuğu da düzenleyebilmek için aktif hale gelecek. Otomatik cevabınızı kutucuğa yazın ve “Yanıtı Kaydet” butonuna tıklayın. Kutucuğun altındaki “Kişiselleştirme” bağlantısına tıklayarak otomatik mesaj kutusuna mesajı gönderen kişinin adını ve sayfaya ait internet sitesini de ekleyebilirsiniz. Böylece mesajı gönderen kişiye ismiyle hitap etme şansı elde etmiş olacaksınız.
  1. Otomatik cevabınızı anlattığımız adımları takip ederek dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.