Facebook Ekleme Haberlerini Diğer Ekli Olan Kişilerden Nasıl Saklarız?

tarafından
294
Facebook Ekleme Haberlerini Diğer Ekli Olan Kişilerden Nasıl Saklarız?

Sosyal medyanın en büyük sorunlarından biri gizlilik. Birçok sosyal medya uygulaması üzerinden rahatlıkla arkadaşlarımızla ya da istediğimiz her hangi biri ile iletişime geçebiliyoruz. Fakat sosyal medya uygulamaları aracılığıyla yatığımız bu görüşme, yaptığımız yazışmalar konusunda ciddi gizlilik sorunları yaşayabiliyoruz. Özellikle son dönemde Amerika’da bile gündem olan sosyal medya hesaplarının gizliliği konusunda artık uygulamalarda kullanıcılara birçok farklı ayrıcalık sunuyor. İşte bu uygulamalardan birisi de Facebook. Dünyanın en büyük sosyal medya uygulaması olarak gösterilen ve kullanıcı sayısı 1,65 milyar kişiye ulaşan Facebook, son dönemde artık kullanıcı gizliliğine de büyük önem veriyor. Hesabınızda yapacağınız birkaç küçük düzenleme sayesinde Facebook’un bu ayrıcalıklarından yararlanabiliyorsunuz. Özellikle Facebook hesabınızda yaptığınız hareketleri diğer arkadaşlarınızın görmesini istemiyorsanız yapabileceğiniz birkaç düzenleme bulunuyor. Bu düzenlemeleri yaparak özellikle yeni kullanıcı eklediğiniz zaman hesabınızdaki diğer kişilerin bu eklediğiniz kullanıcıları görmesini engelliyorsunuz. Peki, Facebook üzerinden bu işlem için hangi ayarları yapmamız gerekiyor.

  • Facebook hesabımıza giriş yaparak işleme başlıyoruz. Şimdi ise profil kısmına gelmemiz lazım. Sağ kısımda yer alan profil menüsünü görüntülüyoruz. Açılır menüden ise “hareket dökümleri” kısmına giriş yapmamız gerekiyor. yapacağımız tüm işlemleri karşımıza gelen hareket menü paneli üzerinden yapacağız. Burada size arkadaşlık isteği gönderen kişilerin dökümünü görüntüleyebiliyorsunuz. Bunun dışında sadece size arkadaşlık isteği gönderen kişilerin değil sizin arkadaşlık isteği gönderdiğiniz kişilerinde raporlamasını görüntüleyebiliyoruz. Fakat arkadaşlık isteklerini kabul etmeden önce diğer arkadaşlarımızın bu hesap hareketinden haberdar olmaması için bir dizi değişiklik yapacağız.
Facebook Ekleme Haberleri

Facebook Ekleme Haberlerini nasıl gizleriz

  • Şimdi öncelikle gizlemek istediğiniz hareketin üzerine geliyorsunuz. Ardından işlemin yanında bulunan küçük kalem işaretine tıklayarak ayarlar kısmına giriş yapıyoruz. Buradan “Zaman tünelinde gizlendi” seçeneğine basmanız yeterli oluyor. Bu işlemden sonra Facebook Ekleme Haberlerini arkadaşlarınız göremiyor. Fakat şunu hemen belirtelim. Bir sonraki arkadaş ekleme isteğinizde ya da size gelen arkadaşlık tekliflerinizde de yine aynı şekilde hesabın hareketlerinin görüntülenmemesini istiyorsanız işlemi bir kez daha tekrar etmeniz gerekiyor.