Facebook Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır?

tarafından
620
Facebook Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook neden mi bu kadar popüler oldu çünkü kendini hiç durmadan yeniledi ve gelişmeye adım adım devam etti. Facebook neden milyar dolarlar kazanıyor bunun en büyük açıklaması sanırım sürekli yeniliklere açık olması ve kendini geliştirmesi Facebook canlı yayın özelliği ile teknolojiyi ayaklarımıza getiriyor.

Bu hamle aslında Twitter’a yapılan sağlam bir hamle olarak dikkat çekiyor. Facebook bu alemde kral benim dercesine meydan okudu ve kullanıcılarına yepyeni bir özellik ile merhaba dedi. Bir zaman sonra var olan şeyler insanlara yetmiyor ve insanlar yeni şeyler farklı arayışlar içine giriyor. Bunlar sosyal medya siteleri içinde geçerli örnek verecek olursak önceleri Facebook, Twitter gibi sitelerden mesajlaşmak resim paylaşmak çok eğlenceli bir durumdu. Ancak günümüzde sosyal medya da sadece bunlar insanlara yeterli gelmiyor. Twitter’ın ardından Facebook’da canlı yayın özelliği ile kullanıcılarına farklı hizmetler vermeye devam ediyor.

Facebook Üzerinden Canlı Yayın Nasıl Yapılıyor?

Facebook’da canlı yayın yapmak için İoS bir cihaza ihtiyacımız var. Cihazınızdan Facebook açıyorsunuz daha sonra hemen durum güncelleme yapıyoruz. Eğer canlı yayın özelliğiniz kullanılabilir yani aktif durumda ise canlı video kaydet ve paylaş diye bir link göreceksiniz.

Bu seçenek sayesinde Facebook canlı yayını ile ilgili bilgilere de erişeceksiniz. Facebook sizi bilgilendirmek amaçlı bir ekran gelecek size o ekranı okumanızı öneririm. Bilgi amaçlı bir ekrandır daha sonra devam diyerek ilerliyoruz. Artık son aşamaya geldik son adım ise “Canlı videonu açıkla.” kısmı ile de paylaşım yapabilirsiniz. Bundan sonrası tamamen size kalmış nasıl bir video paylaşmak istiyorsunuz hangi kitle ile paylaşacaksınız hepsi size kalmış kitle tercihinizin ardından canlı yayına başlıyorsunuz.

Akıllara hemen bir soru geliyor. Facebook canlı yayın özelliği sadece İoS Cihazlarda mı kullanılabiliyor? Evet, şuan için Facebook Android cihazlar için bu tarz bir kullanıma izin vermiyor ancak uygulama çok taze ve Facebook bu konuda bir çalışma yapacaktır. Büyük bir kesimin Android tercih ettiğini düşünecek olursak Facebook çoktan bu tarz bir çalışma başlamıştır.