Facebook Arkadaşlık İstekleri Nasıl Kapatılır?

tarafından
823
Facebook Arkadaşlık İstekleri Nasıl Kapatılır?

Ülkemizde hatta dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya uygulaması Facebook olarak biliniyor. Kullanıcı sayılarını sürekli olarak arttıran uygulama bu şekilde son dönemde artık 1,5 milyar kullanıcı rakamlarını da geride bırakmayı başardı. Elde ettiği kullanıcı sayılarıyla beraber artık bu alanda en çok aranan uygulamalardan biri olan Facebook’un bu kadar geniş bir kitleye sahip olması kimi durumlarda kullanıcıların istemeyeceği sonuçlarda doğurabiliyor. Zira bunlardan birisi de sürekli tanımadığınız kişilerden gelen arkadaşlık istekleri. Peki, tanımadığınız kişilerden gelen arkadaşlık isteklerini nasıl engelleyebilirsiniz? Daha detaylı inceleyelim.

  • Tanımadığımız kişilerden gelen arkadaşlık isteklerini engellemek için öncelikle Facebook hesabımıza web üzerinden giriş yapmamız gerekiyor. Facebook hesabımıza giriş yaptıktan sonra ise sağ üst kısımda yer alan aşağı doğru ok işaretine tıklayıp buradan “ayarlar” menüsüne giriş yapmamız gerekecek.

facebookta-arkadaslik-istegini-kapatmak

  • Ayarların hemen arkasından ise “gizlilik” bölümüne giriş yapıyoruz. Gizlilik bölümü arkadaşlık istekleri için seçim yapacağımız bölüm olarak bilinmekte. Buradan ise “benimle kimler iletişim kurabilir?” sekmesinin hemen sağ tarafında bulunan “düzenle” butonuna basmanız gerekecek. Düzenle butonuna bastıktan sonra karşınıza gelecek olan seçim ekranından ise “herkes” sekmesi yerine “arkadaşlarımın arkadaşlarını” işaretlemeniz durumunda artık sadece arkadaşlarınızda ekli olan kullanıcılardan istek alabileceksiniz. Bu durumda da istenmeyen arkadaşlık isteklerini de doğrudan engellemiş oluyorsunuz.