Eski Telefonlar Nasıl Değerlendirilir?

tarafından
827
Eski Telefonlar Nasıl Değerlendirilir?

Akıllı telefonların piyasaya çıkmasıyla beraber telefon dünyası da değişmeye başladı. Eskiden cep telefonları yıllarca kullanılırken şimdi telefon bozulmasa ya da arıza yapmasa bile yeni modelleri takip etmek ve model yükseltmek için sürekli olarak telefon değiştirmeye başladık. Yeni nesil akıllı telefonların piyasada böyle bir etki yaratığını da söylemek gerekiyor. Sürekli telefon değiştirilmesi ve artık akıllı telefonların tüketim çılgınlığına dahil edilmesiyle beraber eski telefonların ne olacağı sorusu da akla gelmeye başladı. Özellikle kameraya sahip iyi kötü bir mobil işletim sistemine sahip olan akıllı telefonları eskidi diyerek atmak yapılacak en gereksiz işlerden biri olarak gösterilebilir. Zira eğer ki telefonda bir sorun yok ve çalışır durumdaysa o zaman eski telefonları da değerlendirmek için tercih edebileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler sayesinde eski telefonunuzu da kolaylıkla birçok iş de değerlendirebiliyorsunuz. Peki, eski telefonlar nasıl değerlendirilir? Daha detaylı olarak bakalım.

Araç Kamerası Olarak

Bu noktada telefonun ilk olarak değerlendirilebileceği alan hiç şüphesiz kamera alanı. Zira iyi kötü hemen her akıllı telefonda en az bir kamera bulunuyor. Bu durumla beraber eski telefonunuzda yer alan kamerada aslında sizin için en çok işe yarayacak olan çözümlerden bir tanesi olacaktır. Söz konusu kamerayı birkaç farklı yol içinde değerlendirmeniz mümkün. Bu yöntemler arasında en ilginç olanı ise araç içi kamera. Araç içi kamera teknolojisi aslında her ne kadar yurt dışında yasal olarak zorunlu bir teknoloji olsa da ülkemizde çok tercih edilmediğini de belirtelim. Bununla beraber artık yasalarda da yer almaya başlayan araç içi kamera zorunluğuyla beraber eski akıllı telefonunuzu da yüksek boyutlu bir hafıza kartı ile seyir kamerası haline getirmeniz mümkün. Bunun için bir telefon aparatı kullanmanız yeterli olacaktır.

Akıllı-telefon

Müzik Çalar Olarak

Eski akıllı telefonları değerlendirebileceğiniz bir diğer nokta müzik çalar kutusu. Akıllı telefonların içerisindeki tüm uygulamaları silip ardından birkaç farklı müzik uygulaması yükleyip ve son olarak da akıllı telefonlarınızı müzik kutusu haline getirmeniz de mümkün olacaktır. Bu sayede ekstra müzik çalar ihtiyacınızda olmayacak. Tabi şarj süresi ve telefon boyutunu da hesaba katmak gerekiyor.

Akıllı-telefon

Akıllı Alarm Olarak

Bu noktada akıllı telefonunuzu ayrıca dijital saat olarak da kullanmanız mümkün. Özellikle saate dijital saat uygulaması eklemek ve akıllı alarm uygulamaları kullanarak da telefonunuzu değerlendirebilirsiniz. Tüm bunlar sayesinde akıllı telefonlarınızı farklı amaçlar içinde kullanmanız mümkün hale gelecektir.