En İyi 5 Zeka Oyunu

tarafından
832
En İyi 5 Zeka Oyunu

İOS ve Android platformlar için ayın öne çıkan zeka oyunlarını sizler için bir araya getirdik.

Paperama

Bir nevi kağıt katlama oyunu olan bu oyunun bağımlısı olabilirsiniz. Son derece sadelik ve şıklık ara yüzü ile zeka oyunları meraklılarının karşısına çıkan oyunda görevler aşamalar geçildikçe daha da zorlaşıyor. Oyun ilk dakikalarda oldukça basit ve eğlenceli, fakat sonra işler değişiyor. 3 veya 4 hamlede oldukça zor şekiller oluşturmanız bekleniyor. İşin eğlenceli kısmı ise bunları ne kadar zor olsa da başarıyorsunuz.

Dooors

Oyun bir odanın içinde sıkışıp kalmanız ile başlamaktadır. Daha sonra odanın içinde bulunan öğe ve ipuçlarını toplayarak odadan kaçmanız gerekiyor. Ücretsiz olan bu oyunda tam 80 oda bulunuyor, yani bitmeyen bir serüven sizleri bekliyor.

Odanın kapısını açmanız için bazen cihazı sallamak gerekecek, bazen döndürecek, bazen ise ters çevirmeniz gerekecek.

WaterColors 

Bulmaca oyunlarında son dönemlerin en yenilikçi yapımlarından biride hiç şüphesiz Watercolors. Oyun oldukça parlak bir zihinsel mantığa dayalı olmaktadır.  Oyunda aynı renkleri birleştirerek veya farklı renkleri bir araya getirerek renkler oluşturmanız beklenmekte.

Kiwanuka

Android ve İOS cihazlarda son dönemlerin en çok ilgi gören ücretli uygulaması olmuştur. Oyunda sizden belirli bir noktalarda kümelenen nesnelerden kaçarak bir yerden harekete geçip başka bir yere ulaşmanız isteniyor.

Tangram

7 geometrik parçayı bir araya getirerek, çeşitli şekiller ortaya çıkarmanıza dayalı bir zeka oyunudur. Tangram oyunu 7’den 70’e herkesin kolayca oynayacağı bir oyundur.