Ekran Videosu Çekmek İçin YouTube Nasıl Kullanılır?

tarafından
609
Ekran Videosu Çekmek İçin YouTube Nasıl Kullanılır?

Video paylaşım platformu denildiği zaman akla ilk gelen uygulama YouTube oluyor. Google tarafından yönetilen çevrim içi video paylaşım platformu, günümüzde en çok ziyaret edilen platformların başında geliyor. Google’ın gücüyle beraber binlerce aboneye de ulaşan YouTube bu başarısını aslında kullanıcılara sunduğu hizmetlere de borçlu. Zira dev platform kullanıcılara istenilen her hangi bir videoyu paylaşma imkanı veriyor. Kendi kanalınızı oluşturarak giriş yapabildiğiniz uygulama ayrıca istediğiniz videoları da sizin adını bu kanallarda yayınlıyor. Video yayınlamanın dışında ayrıca canlı yayın yapabilme özelliğini de kullanıcılara sunan YouTube, bu yönüyle beraber artık dünyanın en çok kullanılan video platformu olmayı da başardı. Özellikle canlı yayın yapabilme sayesinde uygulamanın kullanıcı sayılarında da ciddi bir artık yaşanmaya başladı. Anlık yayın özelliğiyle birçok alanda canlı yayınları görebildiğimiz YouTube, aslında sadece bu ayrıcalıklarla sınırlı kalmıyor. Bunun dışında YouTube kullanıcılara daha birçok ayrıcalık sunuyor. Çok fazla bilinmeyen bu ayrıcalıklar aslında video paylaşımı ve video çekmek konusunda büyük kolaylıklar sağlıyor. Özellikle canlı yayın özelliği sayesinde YouTube ile ekran videosu çekebiliyorsunuz. Bandicam gibi programlarla oluşturulan ekran videolarını YouTube ile de oluşturabiliyorsunuz. Böylece ekstra bir programa ihtiyaç duymadan doğrudan YouTube ile video çekme ve paylaşma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki, bakalım bu işlemleri nasıl yapabiliyoruz.

  • Bu işlem için öncelikle Google hesabınızı açmanız gerekiyor. YouTube kanalınız içinde kullandığınız Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra YouTube sayfasına gelerek buradan kanalınız bölümünden canlı yayın bölümüne giriş yapıyorsunuz. Canlı yayın sayfasına gittikten sonra ise canlı etkinlik başlatmanız gerekiyor.
YouTube canlı yayın

YouTube canlı yayın etkinliği

  • Kanal doğrulama işleminiz yapıldıysa doğrudan canlı yayın kısmına geçiş yapmış olacaksınız. Buradan kanal adınızı, kanal etiketlerinizi ve özelliklerini belirledikten sonra yayını başlatıyorsunuz. Bu noktada siz butona bastığınız da Google Hangout onayı gelecek. Bu ekranda onay verdikten sonra ise ekranın hangi bölümünde çekim yapılacağını belirleyerek yayına başla diyoruz. Yayına başladıktan sonra ise istediğiniz bir bölümde yayını kesmeniz durumunda çekilen video otomatik olarak kanalınıza ekleniyor.
YouTube ekran videosu kaydetme

YouTube