Ekran Kartı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

tarafından
726
Ekran Kartı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları bu konumuzda sizlere iyi bir ekran kartı nasıl olmalıdır ve seçerken nelere dikkat etmeliyiz sorusuna detaylı bir şekilde anlatım sağlayacağız. Birçok kişinin kafasında soru işareti uyandıran iyi bir ekran kartı nasıl olmalıdır? sorusuna vereceğimiz kapsamlı detaylar doğrultusunda sizlerde bilgisayarınız için en ideal ekran kartını seçebilecek ve bunun keyfini yaşayabilirsiniz. Sürekli gelişen teknoloji doğrultusunda yeni oyunlar ve videolar çıkmaktadır. Yüksek çözünürlük gerektiren oyun ve videolar için tasarlanmış olan tasarım harikası ve özellikleri ile insanları büyüleyen ekran kartları dünyaca ünlü markaların üretimleri ile hayatımıza girmekte. Özellikle’de ülkemizde ki oyun oynama çılgınlığı sayesinde ekran kartı satışlarında ülkemiz en etkin kullanıcı kitlesi durumuna gelmiştir.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Aşağıda vereceğimiz ekran kartı ile ilgili kavramlar ve özellikleri hakkında bilgiler doğrultusunda doğru kararı vermek için size yardımcı olacaktır.

Ekran Kartı Özellikleri Arasında Bulunan BİT Nedir?
Bit ekran kartındaki renk kalitesini sizlere sunan bir özelliktir. Bit’in performansı ne kadar yüksek ise size daha fazla renk ve kaliteli bir şekilde çözünürlük imkanı tanımaktadır. 128 bit ile en düşük kapasite sağlanırken, oyun ve yüksek çözünürlükteki videolar için ise 256 ve 512 bit ekran kartları tercih edilmektedir.

Ekran Kartı Özellikleri Arasında Bulunan BELLEK Nedir?
Ekran kartında bulunan bellek kapasitesi ne kadar yüksek olursa oyun ve video işlevselleri daha yüksek performans ta oyun oynama veya video izleme ayrıcalığını sizlere sunar. Önerimiz 2 GB ve 4 GB ekran kartları arasında bir seçim yapmanızdır.

Ekran Kartı Özellikleri Arasında Bulunan FAN Nedir?
Ekran kartlarında bulunan Fan performansı ne kadar güçlü olursa, bilgisayar’da yaşayacağınız performans o kadar güçlü ve hızlı olur. Sizlere önerimiz daha çok çift fan’a sahip ekran kartlarını tercih etmenizdir.

Ekran Kartı Özellikleri Arasında Bulunan DDR Nedir?
Bilgisayar’da bulunan veya bilgisayar türevi yeni nesil cihazlarda bulunan teknolojiler DDR üzerinden hesaplanır. Son zamanlar’da en çok rağbet gören ve önerilerin DDR3 ekran kartları ve üzeri ekran kartlarıdır.