Edge Tarayıcıya Diğer Tarayıcıların Sık Kullanılanlar Kısmı Nasıl Eklenir?

tarafından
711
Edge Tarayıcıya Diğer Tarayıcıların Sık Kullanılanlar Kısmı Nasıl Eklenir?

Microsoft artık birçok alanda kullanıcılara yeni çözümler sunmak için işletim sitemi teknolojilerini değiştirmeye başladı. Son olarak Windows 10 işletim sistemiyle kullanıcıların karşısına çıkan Microsoft, yeni işletim sisteminde de birçok noktada değişiklik yapma kararı almıştı. Çok daha hızlı kullanım imkanları, bunun yanında çok daha güvenlik kullanım yapmak gibi birçok ayrıcalığı kullanıcılara sunan değişiklikler arasında en çok dikkati çekenlerden birisi de internet tarayıcı üzerine oldu. Zira Microsoft uzun süredir üzerinde ısrarla durduğu tarayıcısı İnternet Expoler’ı artık değiştirme kararı aldı. Windows 10 ile beraber gelen bu değişiklik kararıyla beraber artık Windows 10 işletim sisteminde çok daha güvenilir ve çok daha hızlı olarak gösterilen Edge tarayıcılar kullanılmaya başlandı. Eski tip tarayıcılarının makyajlanmış ve teknik özellikler bakımından da geliştirilmiş hali olan Edge tarayıcıyı kullanıcıların beğenisine sunan yazılım devi bununla beraber kullanıcılara tarayıcıyı birçok yönden kişiselleştirme imkanı da vermeye başladı. Özellikle tarayıcının sık kullanılan ayarları ve bunun dışında ana sayfa tercihleri gibi seçimleri artık kullanıcılar çok daha basit yollarla gerçekleştirir oldu. Bununla beraber eğer Edge tarayıcıdan önde Google ya da her hangi bir başka tarayıcı kullanıyorsanız tarayıcınızda yer alan eski kullanım ayarlarınızı Edge tarayıcıya da çekmenize imkan tanınıyor. Özellikle sık kullanılanlar bölümü ayarlarını doğrudan tarayıcınıza ekleyebiliyorsunuz. Peki, bu işlemi Edge tarayıcı üzerinden nasıl gerçekleştiriyoruz daha detaylı bakalım.

  • Şimdi öncelikle Edge tarayıcımızı başlatmamız gerekiyor. Tarayıcımıza daha önce ana sayfa ayarları yapmışsak yani istediğiniz bir ana sayfa veya varsayılan arama motoru ayarı yaptıysanız direk olarak sık kullanılan ayarları düzenlemeye geçebilirsiniz. Ama eğer bu ayarları yapmamışsanız o zaman ilk olarak arama motoru ayarlarınızı ve ana sayfa ayarlarınızı “ayarlar” varsayılan arama motoru seçimi kısmından yapmanız yarar sağlayacaktır.
Edge Tarayıcı

Edge Tarayıcı ayarları

  • Bu işlemden sonra şimdi ise sağ kısımda bulunan üstü üste üç çizgi simgesine tıklayarak açılan menüden “sık kullanılan ayarları al” sekmesine basmanız gerekiyor. Ardından karşınıza kullandığınız tarayıcılar gelecek. Buradan sık kullanılan ayarları almak istediğiniz tarayıcıya tik atarak “içe aktar” demeniz yeterli olacaktır.