Doğa Dostu Telefonlar Geliyor

tarafından
229
Doğa Dostu Telefonlar Geliyor

Dünya üzerinde yaşayan sadece insanlar değildir. Öyle değil mi? Dünya üzerinde yalnız olduğumuzu düşünebiliriz çoğu zaman fakat bu doğru değildir. Bizlerle birlikte yaşayan ve her birimizin birbirimizin hayatı için yararlı olduğumuz canlılar vardır. Bahsettiğim canlılar bitkiler ve hayvanlardır. Onların yaşam alanı dünya üzerindeki tüm doğa alanlarıdır. Peki biz insanlar doğayı ve doğada yaşayan canlıları koruyor muyuz? İşte bu da tartışılacak bir konu niteliğinde.

Doğa biz insanlardan nasıl bir intikam alır bilinmez ama bazı insanlar doğayı korumak için çeşitli ürünler üretiyor. Bu ürünler çeşitli beyaz eşyalarda üretiliyor. Örneğin A sınıfı buzdolapları. Doğanın korunması için insanların bilinçlenmesi gerekli diye düşünmekteyim. Bu bilinçlenme teknolojinin içerisine de girmeli. Birçok ünlü marka da bu bilince sahip olup çevre dostu ürünler üretmektedir. Çevreci eşyaların üretimi gün geçtikçe artarken son günlerde yepyeni bir çevreci ürün açıklandı.

Bu çevreci ürünü duyduğunuzda oldukça şaşıracaksınız. Çünkü bu ürün cep telefonu. Evet yanlış anlamadınız. Artık cep telefonlarının da çevre dostu olanı çıkacak. Tam olarak ne zaman üretime geçeceği bilinmese de akıllı telefonların akıllanarak doğaya daha az zarar vermesi planlanıyor. Deneme aşamasında olan bu çalışma için henüz Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de tamamlanırken birkaç telefonun kullanımda olduğu biliniyor. Doğa dostu telefonların yararları neler olacak sorusunun cevabı ise tahmin ettiğiniz gibi radyasyon konusuyla alakalı.

Tüm dünyada kullanılan akıllı telefonların çok fazla radyasyon yaydığını biliyoruz. Üretilmesi planlanan çevre dostu telefonların yaydıkları radyasyon oranının düşeceği de tahmin ediliyor. İnsan sağlığını tehdit eden ve her an yayılan radyasyonun en az seviyeye inerek insan sağlığını korumak amaçlanıyor. Doğa dostu telefonların gelişi çok yararlı olacağa benziyor.